Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Nuray Altay Püsküllüoğlu

Oğlum Ata’ya…

Bugün oğlumun dünyaya gelişinin evimize renk getirişinin hanemizin çiçeklenişinin tam 3. senesi…

 

Üç yıl ekransız hayatın ve hayatım.

Üç yıl aralıksız anne sütü ile beslenmen

Üç yıl her gün okunan sayısız kitapların.

Üç yıl  uykusuz kaldığım  geceler,

Üç yıl boyatmadığım ak saçlarım,

Üç yıl aralıksız  seninle sohbetlerim,

Üç yıl bir başıma gezemediğim zamanlar,

Üç yıl bir bardak içemediğim sıcak çay,

Üç yıl organik besleme gayretlerim

Üç yıl oturup sıcak yiyemediğin yemeklerim…

 

Ah bu üç yıl içinde yaşadıklarım dile kolay bana ise 30 yıl…

 

Dolu dolu yaşadığım koca bir üç yılı geride bırakmanın gerek yorgun gerekse haklı gururu yüreğimi şenlendiriyor. Her geçen gün büyüdüğüne tanıklık etmek hem beni mutlu ediyor hem de o şirin bebekliğini geride bırakıp, anılar içinde yüzdüğümüz günlerin hasretleri çoğalıyor. Nakış nakış işliyorum günlerime, ağlamalarını, gülüşlerini, heyecanlarını ,sevinçlerini bizleri şaşırtan cümlelerini.

 

Hafızam  anılarınla doldu, telefon galerimi de sorma gitsin, her anını kayda alma telaşı, bir anını kaçırma endişesi yüreğimde büyüdükçe büyüyor.

 

Bugün daha bir farklı sen yarın daha bir başka senle dünyaya gözümüzü açıyoruz, her sabah tatlı serzenişlerin günüme yön verirken yarınlardan da umutlanıyorum.

Dünya üzerinde yaşayan tüm çocuklar anne ve  babaları ile hep mutlu olsun, güzel günler sizler için yola çıksın gelsin, ayaklarınıza taş değmesin, yüreklerinize rüzgar bile esmesin.

 

Neden üç seneye de gelince Amerikan Pediatri’nin ve sevgili çocuk hekimlerimizin yönlendirmesi ile bu üç seneyi dolu dolu olması gerektiği gibi geçirme

telaşım beni sürükledi bugünlere, ne mutlu ki içimde keşkeler olmadı 0-3 yaş ne yaşanması gerekiyorsa yaşayıp nelere dikkat edilmesi gerekiyorsa sonuna kadar elim yettiğince, dilim döndüğünce gücüm var oldukça yetmeye çalıştım ve çalışacağım.

 

Ne mutlu ki sağ salim iyisi ve kötüsü ile bugünlere geldik artık bebeklikten çocukluğa geçiş sürecin, bazen hiç büyümese dediğim de doğrudur o minik yeni doğan hallerini dahi çok özlüyorum.

Her ayın ayrı bir macera bir öğreti oldu benim için anneliğime her gün yeni yeni değerler kattım, sevgimi ise daha da harmanladım. İlk başlarda anne olduğumdaki endişelerim zamanla varlığına alışınca daha da pekişti, itiraf etmek gerekirse de annelik tamamıyla bir delilik hem de gözü kapalı bir macera içinde…

 

İyi ki bizim oğlumuz oldun sevgili oğlum Ata…

Annen, baban ,anneannen dayın teyzen ve seni sevenler olarak seni çok seviyoruz, bizli nice güzel bol kahkahalı eğlenceli mutlu günlere…

 

Dilerim büyüdüğünde vatana millete insanlığa ve tüm canlılara hayırlı bir birey olursun ve şu kirlenmiş dünyayı bir kez daha kendi ellerinde güzelleştirirsin çünkü sen bizim dünyamızı çiçek bahçesine çevirdin.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER