Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Nuray Altay Püsküllüoğlu

ÜSTÜ KAPALI

 

Havalar ısındı, sıcaklıkların aşırı yükseldiği bugünlerde vatandaşlarımız gölge yerler aramakta, park , bahçe ve ormanlık alanlara akın etmekte.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte dışarıda geçirilen zaman daha fazla olmakla beraber yanında da bazı görülmeyen bazen de bilinmeyen tehlikeleri gündeme getiriyor. Son yıllarda özellikle küçük çocukların başına gelen bu görülmez kazalar maalesef ölümle sonuçlanabilmekte ve birçok çocuk yaz aylarında ihmaller zincirinin birer kurbanı olabiliyorlar.

Nedir bu yaz aylarında özellikle çocukları etkileyen tehlikeler derseniz , üstü ot ya da sularla kapalı olan , kapağı olmayan bilinçsiz ya da bilinçle oluşturulan kuyular oluşturmaktadır.

Özellikle pikniğe giden ailelerin çocukları , oynadıkları topları kaçırıp kuyuyu fark etmeden içine düşmekte ya da gördükleri su birikintisine girip oynamak isterken içine düşmekte ve maalesef hayatlarını kaybetmektedirler.

Öncelikle belediyelerimize iş düşmekte özellikle çocuk parklarının yakınlarında bulunan logar kapakları , üstü yarım yamalak kapatılan kuyular ya da inşaatların çevresinde açılmış kuyuları kontrol etmeleri gerekiyor.

Anne ve babalar da pikniğe gittiklerinde çocuklarını gözlerinin önünden ayırmasın , uzaklaşmalarına izin vermesin ve çevrelerinde üstü açık kuyu ve çukur gördüklerinde bulundukları belediyeye haber verip kapatılmasını sağlayalım.

Üstü kapalı gibi görülen ot ve suyla kaplı bu kuyulara çok dikkat edip bir şekilde bu tehlikeli durumla karşılaştığımızda yetkili birimlere haber verip olası ölümlü çocuk kazalarının önüne geçelim, hepimizin vatandaşlık görevlerinden de biridir bu…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER