Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Nuray Altay Püsküllüoğlu

NEREDE GÜVENDEYİZ?

Uzun süredir sokakların bizlere güven vermediğine şahitlik eder olduk ve bunda da hem fikir olmaya başkadık.Her geçen gün artan cinayet haberleri , görülen ya da görülmeyen kazalar derken sokakta can güvenliğimiz olmadan Allah’a emanet olarak yaşamaya başladık.

 

Doktorlad hastanede güvende değilken, öğretmenler okulda güvende değil derken son günlerde yaz sezonu ile başlayan düğün terörünğn neden olduğu katliamlarnda da artış yaşanmaya başlandı.

 

Düğün sezonh açıldığı zaman düğün mangandaları da bir bir sahneye çıkmaya başlıyor. Bu magandaların en bilindik özellikleri ise insanların mutlu günlerine kan bulaştırıp zehir etmek bir ya da birkaç

canı hayatından koparmak…

 

Evlerimizde de artık güvende değiliz. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bu talihsiz olayda maalessf ki annesinin kucağınsa 11 aylık bebek can verdi. Bir düğün konvoyundan ateşlenen silahtan  çıkan yorgun merminin bu kez hedefi evin içerisinde annesinin kucağında oyun oyanayan bebek oldu.

 

Maç olur sevinçlerini sözde insanlıktan çıkıp sikahla kutlarlar , düğün olur eğlencelerini sözde kutlarlar yine can alarak kutlarlar eğlence mantıkları sadece kan ve özgüvensizlik olan ise evinde oturan masum insan ya da düğüne sevdiklerinin mutluluğuna eşlik etmek için gelenlere oluyor.

 

Sadece bu kör kurşunlar bunlarla da sınırlı değil bir bakıyorsunuz gecenin bir saati silah sesleri , merminin hedefi neresi belli değil kim bilir kaç masumun canı bu yüzden yanıyor , yolda yürürsün kafana mermi isabet eder , parkta oturursun kafana bir mermi ne zaman son bulacak bu silahlanmalar?

 

Yasaların artık daha da derinleşmesi ve keskin hatlarla önümüze çıkması gerekiyor ,her önüne gelen silah taşımamalı cezai yaptırımlarımda en ağırları olmalı…

 

Dilerim bu son olur da artık evimizde de huzurla otururuz , her gün her şekilde tedirdin olmak acaba bir kurşunda bize mi

isabet edecek endişesi yaşamak istemiyoruz.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER