Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Nuray Altay Püsküllüoğlu

GAZZE

Aylardır dünya liderlerinin  gözlerinin kör, kulaklarının sağır ve vicdanlarının da sessizliğine tanıklık etmekteyiz…

Gazze’de yaşanan insanlık dramı yerini soykırıma bırakmış durumda, soykırıma sebep olan İsrail ise gözü son derece dönmüşlükten çıkmış artık barbarlık derecesine yüksekmiş , vicdanlarının ise bir kez daha olmadıkları ve insanlık karakterlerini yansıtmadıklarını bir kez daha ve binlerce kez daha gözümüzün önünde sergilemeye başladılar.

İsrail gibi bir toplumun o kadar lanetlemeye o kadar ah almalarına rağmen hâlâ ayakta oluşu , güçlü devletlerin ise sessiz kaldığı içler acısı günlerden geçiyoruz.

İzlediğim her görüntü yüreğime bir şarapnel parçası gibi girmekte , izlediğim her görüntü karesi  nefesimi kesmekte.

Çocukların ,kadınların ve masum sivillerin katledilmesi artık hepimizin yüreğini yakmakta bir kesimin de hoşuna  gitmek de , daha ne zamana kadar sürecek bu zulüm ! Ortada Gazze neredeyse kalmadı ,Filistin halkının son bireyine kadar mı sürecek bu zulüm?

Müslümanlıktan ziyade artık insanlık sorunu olmuş durumda hangi kitapta yazmakta güvenli çadırlarda toplanan insanların üzerine bombaların yağdırılması, aç susuz insanları bombaların altında bırakılması…

Yüzbinlerde beş yaş altı çocuklar katledildi ve katlediliyor anneler yavrusuz babalar yavrusuz çocuklar anne babası kalıyor, Gazze’de hayatta kalmakta ölmekten beter olmuş durumda ,açlık ,sefalet ,korku her an bir yerde patlama sığınacağın limanların kapatılışı ,sırtındaki dağların yıkılışı…

Artık son bulsun bu yaşananlar, devletler birlik olmalı ve bu soykırımı da artık durdurmalı her gün onlarca canın yok edilmesi bugün Gazze yarın başka bir müslüman ülke ve korkarım ki ülkemize kadar gelecektir seneler sonra belki daha da yakın.

Allah’tan dileğim bu insanlık suçunun artık son bulması, hayatta bir şekilde kalmaya çalışan Gazzeli vatandaşların artık gün yüzü görmeleri, dünyaya bir kez geliyorlar ve bu da kan zulüm gözyaşı olmamalı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER