Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Nuray Altay Püsküllüoğlu

SEÇİM GÜRÜLTÜSÜ

Eskiden yerel genel fark etmeksizin seçimlere heyecan duyardım, günümüzde olan ve olacak seçimlere ise  ne heyecanım kaldı ne de hevesim. Şimdi hangi sokağa girsem her yer seçime girecek partilerin bayrakları ile donatılmış.3 yaş oğlum bile sokak bayraklarla süslenince anne bugün hangi bayramı kutluyorlar dedi, yani o derece bayram kutlamasına taş çıkarırcasına başımızı kaldırdığımızda gökyüzünden çok seçim bayraklarına denk geliyoruz. Bu bana kalırsa hem israf hem de göz zevkimizi bozan objeler niteliğinde.

Bugünkü köşemi gece yazıyorum ve şuan bir yandan oğlumu uyutmaya çalışıp bir yandan kafamı toparlamaya sessizlik isterken saat 00.22 ve seçim için korna çalan seçim müziğini de sözüm ona kısık sesle çalan seçim minibüsü geçiyor ve her korna sesinde oğlum irkiliyor, malum havalar da sıcak pencereleri aralık bırakıyoruz ama maalesef seçimin kirli gürültüsü uykumuzu bölmek için uğraşıyor.

Gün içinde de belli başlı seçim arabalarına denk geliyorum ,kazanacağına emin olan iki partinin seçim araçları adete hem araç giydirme hem kullanılan seçim şarkılarının gürlüğü ile sokak sokak gövde gösterinde bulunuyor, kimse de demiyor ki bu geçtiğimiz sokakta bebeği uyuyan, hastası olan sabaha kadar uyumamış olan yarınki sınavına adapte olup harıl harıl çalışan gençlerimiz var.

Belediye başkan vaatlerine de bakınca hep temelinde vatandaşa hizmet vatandaşın mutluluğu var fakat vatandaş da gerek görsel gerek işitsel bu kirliliği ne derece kabul ediyor ve benimsiyor soran var mı yok?

Yukarıda sözünü ettiğim başa baş gittiği öne sürülen iki adayın dışında bir de sessiz sedasız neredeyse gezen partilerinin seçime bana kalırsa zorladığı Belediye Başkanları var ama partilere de teşekkür etmek istiyorum ,bazen seçim müziklerini kullanıyorlar ve kullandıkları volüm o kadar düşük ki rahatsız olmuyorsun ,seçimde fikrimi değiştirip böyle saygılı şekilde kendi reklamını azami ölçüde düşün bütçe ile yapan o adaya oyumu veresim var.

Yaşım 36 çocukluktan beri hep bir seçim gürültüsü içinde büyümüş biri olarak ne adayların dağıttığı hediyeler, ne seçim için asılan parti bayrakları, ne seçim otobüslerinde  çeşit çeşit çalan seçim müzikleri beni cezbetmiyor tabiri caizse seçim reklam tanıtım hazırlıklarında ya da aday toplantılarında harcanan paralar maalesef uçuk rakamlar keşke bu yerel seçimlerde ya da genel seçimlerde ,kararı net olan oyu belli olan vatandaşı ikna etmeye uğraşmak yerine o paraları ihtiyaç sahiplerine harcasalar saha iyi olmaz mıydı? Yüzlerce giydirilen seçim otobüsleri ,yerlere atılan broşürler inanılmaz derecede hem çevre kirliliği hem israf…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER