Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜNİVERSİTE ŞEHİR BÜTÜNLEŞİYOR

14 Fakültesi, 4 enstitüsü,

UNIVERSITE SEHIR BUTUNLESIYOR - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

14 Fakültesi, 4 enstitüsü, 2 yüksekokulu ve 12 meslek yüksekokulu bulunan; Türkiye’nin dört bir yanından 30 bini aşkın öğrencisi ile Balıkesir’in marka değerlerinden olan Balıkesir Üniversitesinde yeni akademik yıl heyecanı yaşanıyor.

ŞEHİR VE KAMPÜS BÜTÜNLEŞMESİ SAĞLANIYOR

2 Ekim tarihinde başlayacak yeni akademik yıl öncesinde Balıkesir Üniversitesinde; Balıkesir Milletvekilleri İsmail OK ve Dr. Mustafa Canbey , Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, ilgili kurumlardan üst yöneticiler ve daire amirlerinin de yer aldığı akademik yıla hazırlık istişare toplantısı gerçekleştirildi. Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, üniversitede yeni akademik yılın başlaması öncesinde yapılan hazırlıklar ile Büyükşehir Belediyesi ve ilgili diğer kurumların şehirde ve kampüs alanında gerçekleştirmekte olduğu çalışmalar gözden geçirildi.

“ŞEHRİMİZİN MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTİYORUZ”

Gerçekleştirilen toplantıda, üniversite-şehir bütünleşmesine verdikleri öneme vurgu yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, üniversitenin gelişiminde Büyükşehir Belediyesinin desteklerinin oldukça değerli olduğunu belirtti. Balıkesir’in yükseköğretimde de tercih edilirliği yüksek şehirler arasında yer aldığına dikkat çeken Rektör Oğurlu; “30 bini aşkın öğrencimize ve personelimize ev sahipliği yapan şehrimizin marka değerini daha da yükseltmek için bizler de ulusal ve uluslararası düzeyde akademik çalışmalar ve etkinlikler gerçekleştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

1697056053 398 UNIVERSITE SEHIR BUTUNLESIYOR - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

İNCELEME GEZİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AK Parti Milletvekilleri İsmail Ok ve Dr. Musatafa Canbey ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da üniversitede gerçekleştirilen çalışmalar ve öğrencilerin talepleriyle yakından ilgilendiklerini ve üniversitenin gelişim sürecini desteklemeye devam edeceklerini belirterek, yeni akademik yılın hayırlı olması dileklerinde bulundular. Toplantının ardından kampüs alanında; Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki yurtlar, Botanik Bahçesi ve Balıkesir Üniversitesi Hastanesi ek bina inşaatının da ziyaret edildiği inceleme gezisi gerçekleştirildi.

1697056053 596 UNIVERSITE SEHIR BUTUNLESIYOR - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

CANBEY: “BALIKESİR ÖĞRENCİ DOSTU ŞEHİR”

Balıkesir’in öğrenci dostu bir şehir olduğunu söyleyen AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Üniversiteli dostu şehir Balıkesir’miz her geçen gün gelişiyor.  Balıkesir Milletvekilimiz İsmail Ok, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Yücel Oğurlu ile üniversitemizde bir araya gelerek, istişare toplantımızı gerçekleştirdik. Üniversitemiz eğitime başlamadan önce yapılan son hazırlıkları yerinde inceledik. Her şey gençlerimiz için. Biz de gençlerimizin en iyi şartlarda yaşamaları için elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Ömer Faruk ALA