Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

PALANDÖKEN PAKETLİ ÜRÜNLER İÇİN GRAMAJ STANDARDI İSTEDİ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tüketicileri paketli ürünlerde gramaj standardının olmaması konusunda uyararak, “Paketli ürünlere gramaj standardı getirilmeli” çağrısında bulundu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları

Özellikle gıda ürünleri, temizlik ve hijyen malzemelerinde gramaj standardının olmasının önemine vurgu yapan Palandöken, Avrupa ülkelerinde gıda fiyatlarının düşmesine rağmen gramaj hilelerine karşı önlemler alındığını, ancak Türkiye’de benzer bir tedbirin olmadığını belirtti. Özellikle gıda ürünlerinde fiyatların artmasına rağmen gramajın düşürülüp fiyatların yükseltildiğine dikkat çekti.

 

TESK Genel Başkanı Palandöken, “Tüketiciyi kandırmak için paketli ürünlerin gramajları düşürülüp fiyatların artırılmasıyla çifte zam yapılıyor. Bu durum, tüketicinin aleyhine bir uygulamadır” dedi. Gramaj hilelerine karşı zaman kaybedilmeden tedbir alınması gerektiğini vurguladı.

 

Palandöken, “Ülkemizde birçok paketli üründe gramajın düşürülüp fiyatların yükseltilmesi, tüketicilerin mağduriyetine neden oluyor. Bu durumun önüne geçmek için acilen yasal düzenleme yapılmalı” şeklinde konuştu.

 

Tüketicilerin piyasadaki fırsatçılığa karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirten Palandöken, alışveriş yaparken ambalajlardaki gramaj bilgilerine dikkat etmelerini ve herhangi bir hile veya haksız uygulama durumunda Ticaret Bakanlığı’nın ALO 175 tüketici hattına başvurmalarını önerdi. Haber Merkezi