Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KAYMAKAM ODABAŞ’TAN YETİMLERE İFTAR

Dünya Yetimler Günü kapsamında, Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, ilçede ikamet eden yetim ve öksüz çocuklarla bir araya gelerek iftar sofrasında buluştular. İlçede yaşayan yetim ve kimsesiz 40 çocuğun aileleriyle birlikte katıldığı bu özel programda; Kaymakam Ahmet Odabaş ve eşi Ayşe Odabaş’ın yanı sıra, Balıkesir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Emine Böçkün, daire amirleri ve görevliler de yer aldı.

Dünya Yetimler Günü kapsamında,

Programda konuşma yapan Kaymakam Odabaş, yetimlerin önemine vurgu yaparak, onlara sahip çıkmanın ve destek olmanın toplumsal bir sorumluluk olduğunu belirtti. Odabaş, “Bizleri biz yapan değerlerimizin başında, yetimlere karşı sorumluluk duygumuz gelir. Onlar, bizim için kıymetli bir emanettir ve bu emanetlere sahip çıkmak, korumak ve kollamak hepimizin görevidir. Bu nedenle öksüz ve kimsesiz çocuklarımızın her zaman yanlarında olmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Yetimlerin ihtiyaçlarını karşılamak, onların sosyal ve duygusal ihtiyaçlarını gidermek için çalışmalar yürütmenin önemine değinen Kaymakam Odabaş, toplumun bu konuda duyarlı olması gerektiğini vurguladı. Program, yetim ve kimsesiz çocuklara yönelik yapılan bu tür etkinliklerin, onların hayatlarına pozitif etkiler sağladığına dikkat çekerek sona erdi. Haber Merkezi