Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KAMU POLİTİKALARI DEĞİŞİYOR

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen XI. Kamu Politikaları Çalıştayı’nda kamu politikalarının değişim süreçleri konuşuldu.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü tarafından Marmara Belediyeler Birliği ve Bandırma Belediyesi desteğiyle düzenlenen XI. Kamu Politikaları Çalıştayı, “Kamu Politikaları Neden ve Nasıl Değişir?” temasıyla Üniversitemizde gerçekleştirildi. İki gün süren Çalıştayda, kamu politikalarının değişim süreçleri üzerine önemli tartışmalar yapıldı.

18 BİLDİRİ İLGİYLE TAKİP EDİLİYOR

Prof. Dr. Aziz Sancar Konferans Salonu’nda gerçekleşen Çalıştaya, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Palaz Çakır, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Orhan, öğretim üyeleri, öğrenciler ve diğer üniversitelerden akademisyenler katılım gösterdi. Çalıştay kapsamında sunulan 18 bildiri, katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Kamu politikalarının neden ve nasıl değiştiği, bu değişimlerin toplum üzerindeki etkileri ve gelecekteki yönelimler gibi konular, alanında uzman akademisyenlerin ve araştırmacıların gözünden ele alındı. Çalıştay boyunca, çeşitli disiplinlerden gelen akademisyenler ve araştırmacılar, kamu politikalarının değişimini etkileyen faktörleri ve bu değişimlerin analiz yöntemlerini tartıştılar. Çalıştayda ayrıca, kamu politikalarının pratikte nasıl uygulandığı, bu süreçte karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerileri üzerinde duruldu. Ömer Faruk ALA