Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ERDEK BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRE TEMİZLİĞİ İÇİN YENİ ADIM

Erdek Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ilçenin hijyen standartlarını iyileştirmek ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla önemli bir adım attı. Kötü koku ve görüntünün ortadan kaldırılması, sinek ve haşere oluşumunun engellenmesi ile güvenli çöp toplama sisteminin oluşturulması hedefiyle 70 adet yeni çöp konteyneri alındı.

Erdek Belediyesi İklim Değişikliği

Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Yeni çöp konteynerlerimizin sevkiyatını gerçekleştirdik ve kullanıma sunduk. Halkımızdan da bu temizlik seferberliğimize destek olmalarını ve çevre kirliliğine yol açacak çöp, moloz ve kuru dalları sokaklara dökmemelerini önemle rica ediyoruz,” dedi.

Başkan Karışık, çevre temizliği konusunda duyarlı olmanın herkesin sorumluluğu olduğuna dikkat çekerek, halkı daha temiz ve sağlıklı bir çevre için birlikte çalışmaya davet etti. Yeni çöp konteynerlerinin şehrin çeşitli bölgelerine yerleştirileceği ve bu sayede hijyen standartlarının yükseleceği belirtildi.

Havva ERTÜRK