Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EDREMİT’TE HASTANE İNŞAATI BAŞLADI

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan ve yapımına başlanan Edremit Yeni Devlet Hastanesi inşaatı çalışmaları hızla ilerliyor. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Vali İsmail Ustaoğlu, Balıkesir’in sağlık alanında önemli bir yatırım kazandığını belirtti.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları

Edremit’e ziyaretlerde bulunmak üzere giden Vali İsmail Ustaoğlu, Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş ile birlikte yeni başlanan ve temel kazısı tamamlanan 300 yataklı Yeni Edremit Devlet Hastanesi ve 25 ünitelik Acil Durum Sağlık Merkezi (ADSM) inşaatını yerinde ziyaret etti ve incelemelerde bulundu.

 

Hastane inşaatıyla ilgili bilgi alan Vali Ustaoğlu, Edremit’te önemli bir sağlık yatırımının hayata geçirildiğini vurgulayarak, inşaat çalışmalarının hızlı bir şekilde tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması için gerekli talimatları yetkililere iletti. Ayrıca, şantiyede çalışan personele başarılar diledi.

 

Edremit Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada ise, Edremit Camivasat Mahallesi’nde yaklaşık 90 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Yeni Edremit Devlet Hastanesi’nin yaklaşık 750 iş günü içinde tamamlanarak hizmete açılması planlandığı belirtildi. Yeni hastanenin 14 bin metrekarelik alanda kurulacağı ve son teknoloji tıbbi cihazlarla donatılacağı ifade edildi. Hastanenin içinde acil servis, poliklinikler, ameliyathane, yoğun bakım üniteleri, doğumhane, diyaliz merkezi gibi birçok birim bulunacak. Haber Merkezi