Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri Haberleri

30 AĞUSTOS COŞKUSU TÜM BALIKESİR’İ SARDI

Bu haberin fotoğrafı yok

Yurt genelinde 30 Ağustos Zafet Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Balıkesir’in ilçelerinde yapılan kutlamalarda öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Halk oyunları gösterilerinin sunulmasının ardından protokol üyeleri vatandaşları selamladı.

BANDIRMA’DA ALANLAR DOLDU

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü nedeniyle Bandırma Cumhuriyet Meydanındaki törenin öncesinde Bandıma Kaymakamlığında tebrik kabulü gerçekleşti. Ardından Çelenk sunma törenine Bandırma Kaymakamlığı, 6. Ana Jet Üssü Garnizon Komutanlığı ve Bandırma Belediyesi çelenk sunumunu yaptı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Cumhuriyet Caddesinde törenlere geçildi.  Günün anlam ve önenme binaen 6. Ana Jet Üs Garnizon Komutanlığı Hv. Plt, Binbaşı Orhun Bayazıt tarafından konuşma gerçekleşti. Ardından günün anlam ve önemine öğrenciler “Bir Bayrak Rüzgâr Bekliyor, Zafer Türküsü ve Bir Yolcuya” adlı şiirler okudular. Daha sonra Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü halk oyunları, Balıkesir Halk oyunları yöresi halk oyunları gösterimi yapıldı ve son olarak resmi geçit töreni gerçekleşti.

bandirma 1 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

KEPSUT’TA ANITA ÇELENK SUNULDU

Kepsut’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü nedeniyle yapılan kutlamalar Kepsut Kaymakamı Harun Arslanargun’un makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Sonrasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin huzurunda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten şiirlerini okumasının ardından halk oyunları gösterisi sergilendi.

kepsut 3 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

“ŞEHİTLERİMİZİ KABRİ BAŞINDA ANDIK”

Susurluk’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama ve şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. Tüm vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, “30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama programları kapsamında ilk olarak Atatürk Anıtına Çelenk Sunma merasimini gerçekleştirdik. Çelenk sunma töreninin ardından Susurluk Kaymakamlığı’nda tebrikleri kabul ettik. Akabinde Şehrimiz Şehit Mezarlığı’nı ziyaret ederek şehitlerimiz kabri başında andık. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!” ifadelerini kullandı.

susurluk 3 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

İVRİNDİ’DE ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı, İvrindi Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen tören ile kutlandı. İvrindi Kaymakamı Mevlana Kürkcü tarafından Kaymakamlık çelenginin, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz tarafından da Başkanlık çelenginin sunulması ile başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ve şiirlerin okunması ile son buldu. Programa İvrindi Kaymakamı Mevlana Kürkcü, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, ilçe mülki ve idari amirleri ile siyasi parti temsilcileri katılım sağladı. Zafer Bayramı’nı kutlayan İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, “İkbal ve istiklal uğruna mücadele eden, aziz vatanımızın bağımsızlığı, necip milletimizin özgürlüğü için can veren tüm kahramanlarımızı rahmetle yâd ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ivrindi 1 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıldönümü Gönen’in Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Gönen Garnizon Komutanlığı temsilcisi olarak Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanlığından Hava Pilot Albay Esat Çetin, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Şehit yakınları, gaziler ve vatandaşların katılımıyla başlayan tören, Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanlığından Hava Mühimmat Tahrip Teğmen Oğuz Şahin’in günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmasının ardından çelenk sunma töreni sona erdi.

gonen 2 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

AYVALIK’TA “ZAFER” COŞKUSU

Ayvalık’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sabah saatlerinde Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından göndere bayrak çekildi.Üsteğmen Mustafa Koç günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ayvalık Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik ve Ayvalık Halk Eğitimi Merkezi bünyesindeki folklor gösteriminin yanı sıra Ayvalık Belediyesi bando takımı da marşlarıyla törene renk kattı. Törenler kurumların resmi geçitiyle sona erdi.

ayvalik 1 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

“BÜTÜN KAHRAMANLARIMIZI MİNNETLE ANIYORUZ”

Havran’da  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü, 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle kutlandı. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmaların ve şiirlerin okunmasıyla tören sona erdi. Törende konuşan Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, “30 Ağustos Zaferi Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

havran 2 1 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

30 AĞUSTOS CUMHURİYET MEYDANI’NDA KUTLANDI

Sındırgı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama töreni yapıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen törende anıta çelenk sunuldu. Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiriler okundu.

EDREMİT’TE VATANDAŞLAR MEYDANI DOLDURDU

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı nedeniyle Edremit’te bir dizi kutlama programı gerçekleştirildi. Kaymakamlık makamında düzenlenen tebrigat töreninin ardından Şehit Hamdibey Meydanı’nda düzenlenen resmi törende halk oyunları gösterisi sunuldu. Törene; Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Garnizon Komutan Yardımcısı Piyade Albay Faruk Poyraz, Belediye Başkan Vekilimiz Metin Aktaş ve Başkan Yardımcımız Tayfun Canlı, belediye meclis üyeleri, gaziler, muhtarlar, daire müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

edremit 3 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

“BÜYÜK ZAFERİN 101. YILI KUTLU OLSUN”

Erdek’te 30 Ağustos Zefer Bayramı’nın 101. Yıl dönümü münasebetiyle Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama programı düzenlendi. Çelenk sunma töreni ile başlayan tören, çeşitli etkinlikler ile devam etti. Halk oyunları gösterilerinin yapıldığı törenlere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Geçit töreniyle renklenen programın ardından akşam saatletinde Fener Alayı yapıldı.

erdek 1 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

BİGADİÇ’TE ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

Bigadiç’te 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Anıta çelenk sunulmasının ardından Atatürk Caddesi’nde resmi geçit töreni gerçekleştirildi. Zafer Bayramı ile ilgili konuşan Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, “30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk Caddesi’nde resmî geçit töreni gerçekleştirildi. İlçe Kaymakamımız Mehmet Halis Aydın, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ozan Balak’ın da katılımıyla Yüzüncü Yıl parkında 30 Ağustos Zafer Bayramının 101.Yıl dönümü çelenk sunma töreni gerçekleştirdik. Tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

bigadic 1 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

“30 AĞUSTOS’TA KAHRAMANLIK DESTANI YAZILDI”

30 Ağustos Zafer Bayramı Savaştepe’de düzenlenen törenle kutlandı. Çelenk sunma töreninin ardından meydanda başlayan törende günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Zafer Bayramı’nın çok büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyen Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, “30 Ağustos’ta tarihimizde önemli bir zafere imza atıldı. Başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere bu kahramanlık destenımızı yazan şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

savastepe - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

ZAFER BAYRAMI’NI KOLPA KONSERİ İLE KUTLADILAR

Marmara Adalar’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu erken başladı. Marmara Adalar Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Kolpa konseri düzenlendi. 30 Ağustos sabahında ise çelenk sunma töreniyle başlayan programda öğrenciler günün anlam ve önemine dair duygularını şiirlerle ifade ettiler.

marmara adalar 2 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

BURHANİYE’DE ZAFER BAYRAMI’NA COŞKULU KUTLAMA

Burhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Belediyesi koordinesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri düzenlendi. Anıta çelenk sunulmasının ardından kutlama programına geçildi. Halk oyunları ekibinin gösterisini sunmasıyla geçit töreni başladı. Alanı dolduran vatandaşlar ellerindeki bayraklarla kutlama coşkusuna eşlik ettiler.

Hasan AKAR

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT