Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

THY: “KOKPİT BOŞ KALDI” İDDİALARI GERÇEK DIŞI

Türk Hava Yolları’na (THY) ait bir yolcu uçağında kokpitin bir süre boş kaldığı iddiaları üzerine THY’den yapılan açıklamada, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. THY, olayın yaşanmadığını ve haberin marka itibarını zedelemeye yönelik olduğunu vurgulayarak, hukuki haklarını kullanacaklarını duyurdu.

Türk Hava Yolları’na (THY)

İddialara göre, THY’ye ait bir Boeing yolcu uçağında kaptan pilotun lavaboya gitmek için kokpitten ayrılmasının ardından, kokpitte yalnız kalan yardımcı kadın pilot, kule ile iletişim kurmakta zorlandı. Yardımcı pilotun kaptan pilota bilgi vermek için kokpiti terk etmesi üzerine, kokpit bir süre boş kaldı. Bu durumun rapor edilmesi üzerine, yardımcı pilotun uçuşlardan çekildiği ileri sürüldü.

THY’den Yanıt Geldi

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, kokpitin boş bırakıldığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Üstün, “Bazı dijital platformlarda yayılan, yolcu uçağımızda kokpitin bir süre tamamen boş kaldığına dair iddialar asılsızdır. Böyle bir olay yaşanmamıştır. Kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye yönelik bu yalan haberle ilgili hukuki haklarımızı kullanacağız” dedi.

Hukuki Süreç Başlatılacak

THY, söz konusu haberin marka itibarını zedeleme amacı taşıdığını vurgulayarak, gerekli hukuki adımları atacaklarını bildirdi. Kokpit güvenliği ve uçuş emniyetine yönelik bu tür iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve şirketin itibarını korumak için gereken tüm önlemlerin alınacağı ifade edildi.

HABER MERKEZİ