Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SARI ‘MEZUNİYET GENELGESİ’NE TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, iktidarın MEB’in “sözde tasarruf” adı altında mezuniyet genelgesini yayımladığını belirterek, “Türkiye itibardan değil, mimarı olduğunuz israftan kaybediyor. Siz ‘itibar’ dedikçe millet Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün uyardığı gibi fakruzaruret içinde harap ve bitap düştü” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, “mezuniyet genelgesi” yayımlayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e tepki gösterdi. CHP’li Sarı, “Çocuklarımızın sevincini yok etmeyin; yasakçı, sözde tasarruftan, genelgenizden derhal vazgeçin” dedi. CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, kamuoyunda da eleştiriler alan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in “mezuniyet genelgesi”nin iptal edilmesini istedi. TBMM Genel Kurulu’nda tepkisini dile getiren Serkan Sarı, “Evlatlarımızın sevinçlerini ellerinden almaya çalışan Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e mezuniyet genelgesini derhal geri çekmesi için çağrıda bulunuyorum” diyerek şöyle devam etti: “Tasarrufu sarayda değil de evlatlarımızın mezuniyet törenlerinde aramanızın asıl amacı nedir? Bu genelge yasakçı zihniyetinizden başka bir şey değildir. Evlatlarımızın, gençlerimizin özel günlerinde coşkularını, heyecanlarını ve kutlamalarını engelleyecek yasakçı bir yaklaşım eğitimin ruhuna aykırıdır.”

a 184 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

“YARATTIĞINIZ YOKSULLUK MİLLETİMİZİ PERİŞAN ETTİ”

Sarı, “Yasaklarınız milletimize hayatı dar etti. Yarattığınız yoksulluk milletimizi perişan etti. Türkiye itibardan değil, mimarı olduğunuz israftan kaybediyor. Siz ‘itibar’ dedikçe millet Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün uyardığı gibi fakruzaruret içinde harap ve bitap düştü, şimdi sıra çocuklarımıza mı geldi? Milletin ekmeğine, aşına, işine göz koyan sözde tasarruf anlayışınız şimdi de çocuklarımızın mezuniyet törenlerine engel getiriyor. Çocuklarımızın sevincini yok etmeyin; yasakçı, sözde tasarruftan, genelgenizden derhâl vazgeçin” ifadelerini kullandı. Ömer Faruk ALA