Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK, SAĞLIĞIN BAŞI AŞI”

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin, 24-30 Nisan Dünya Aşı Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Her Şeyin Başı Sağlık, Sağlığın Başı Aşı” diyerek aşının önemine vurgu yaptı.

Balıkesir İl Sağlık Müdürü

Aşı yaptırmanın önemine dikkat çeken Keskin, aşılamanın milyonlarca insanın hayatını kurtaran en etkili ve ekonomik sağlık müdahalelerinden biri olduğunu belirtti. Aşıların sadece bireyleri değil, aynı zamanda toplumu da hastalıklardan koruduğunu vurguladı. Bu bağlamda, her yıl Nisan ayının son haftasında kutlanan Aşı Haftası’nın, toplumsal farkındalığı arttırmayı ve aşıyla önlenebilir hastalıklardan korunmayı teşvik ettiğini ifade etti.

437562241 423001010434790 7636287702640345446 n - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

Keskin, Dünya Sağlık Örgütü’nün başlattığı Genişletilmiş Bağışıklama Programı’nın (GBP), her çocuğun hayatını kurtaran aşılara eşit erişimini sağlamayı amaçladığını söyledi. Bu programın başarılarından bahseden Keskin, aşılamayla birlikte çiçek hastalığının ve poliomiyelit gibi pek çok hastalığın dünya genelinde yok edilme aşamasına geldiğini ifade etti.

serkan kadir keskin 1jpg - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

Balıkesir İl Sağlık Müdürü, aşıların ülkemizdeki etkin ve güvenli kullanımını vurgulayarak, aşıların tüm aşamalarında titizlikle takip edildiğini ve soğuk zincirin kırılmasını engellemek için gerekli önlemlerin alındığını belirtti. Ayrıca, her çocuğun sağlıklı yaşama hakkı olduğunu ve çocuklarını aşılatmanın ebeveynlerin en önemli sorumluluklarından biri olduğunu vurguladı. Haber Merkezi