Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILAN ATAMALAR RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yapılan atama kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayınlanan kararlara göre, Angola Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne Mustafa Çelik atanırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda da bir dizi değişiklik yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadın Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 4’üncü maddesi gereğince görevden alındı. Aynı zamanda, Bakanlık bünyesindeki Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü’ne Muharrem Kurt, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne ise Özge Aydiş Toy atanmıştır.

Bakanlıkta görevden alınan diğer isimler arasında Samsun İl Müdürü Tekin Balcı, Rize İl Müdürü İdris Altuntaş bulunmaktadır. Yeni atamalarla birlikte Amasya İl Müdürlüğü’ne Veysel Topkaya, Bitlis İl Müdürlüğü’ne Vefa Akdoğan, Çorum İl Müdürlüğü’ne Sahit Aydın, Elazığ İl Müdürlüğü’ne Ömer Faruk Ergün, Hakkari İl Müdürlüğü’ne Abdulhalim Ünalan, ve diğer il müdürlüklerine çeşitli isimler atanmıştır.

Ayrıca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda da bazı değişiklikler yapıldı. Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Şükran Doğan, Uluslararası İşgücü Genel Müdür Yardımcısı Metehan Özcan, ve Sosyal Güvenlik Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Bülent Aytaç görevden alındı. Yapılan yeni atamalarda ise çeşitli pozisyonlara farklı isimler getirildi.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne ise Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonlarına Engin Akyol ve Mustafa Işık atanırken, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’na da çeşitli görevlendirmeler yapıldı.

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’nde de Yönetim Kurulu üyeliklerine Hasan Davulcu ve Ersin Dilber atanmıştır. Bu atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince gerçekleştirilmiştir. Haber Merkezi