Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ehliyet taşıma zorunluluğu kalkıyor! Ehliyetler kimlik kartına aktarılıyor

Hayat Kimliğinle Kolay projesi

Hayat Kimliğinle Kolay projesi ile kimlik kartına sürücü belge bilgilerine aktarım yapanların sayısı 6 milyonu aştı.ANKARA (İGFA) – Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, “Hayat Kimliğinle Kolay” uygulaması ile sürücü belgesi bilgilerini T.C. kimlik kartlarına taşıyanların sayısının 6 milyon 275 bine ulaştığını açıkladı.
EHLİYET BULUNDURMA ZORUNLULUĞU KALKIYOR
Böylece iki ayrı kart taşımak zorunda kalmıyorsunuz. Bu uygulama sayesinde trafikte yanınızda sürücü belgesi bulundurma zorunluluğu da ortadan kalkıyor. Her iki belgenin de yeni tip olması yeterli oluyor.
21 Eylül 2020 tarihinde hayata geçirilen “Hayat Kimliğinle kolay” uygulaması ile yeni nesil sürücü belgesi bilgileri elektronik kimlik kartlarında yer alan çipin içerisine entegre edildiğine dikkati çekilirken, uygulama sayesinde kimlik kartı yanında olan vatandaşların trafikte yanlarında sürücü belgesi bulundurma zorunluluğu ortadan kalkmaktadır.
Ehliyet tasima zorunlulugu kalkiyor Ehliyetler kimlik kartina aktariliyor - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu
BAŞVURU NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNE
Yeni tip sürücü belgesi ve yeni nesil kimlik kartına sahip olanlar, kimlik kartlarıyla nüfus müdürlüklerine başvurarak bu uygulamadan faydalanabilir.
Yeni tip sürücü belgesi bulunanlar, yeni nesil elektronik kimlik kartı başvurusu sırasında bu uygulamadan faydalanabilir.
Yeni nesil elektronik kimlik kartı bulunanlar yeni tip sürücü belgesi başvurusu sırasında bu uygulamadan faydalanabilir.
Bu işlemlerin tamamı ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.