Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BURHANİYE’DE “ORMAN BENİM”

Burhaniye ilçesinde gerçekleştirilen “Orman Benim” kampanyasıyla, ülke genelinde orman yangınlarını önleme farkındalığı artırıldı.

Burhaniye ilçesinde gerçekleştirilen "Orman

Tarım ve Orman Bakanlığınca 81 il genelinde düzenlenen Orman Benim etkinliği kapsamında Burhaniye’de  ormanlık alanda temizlik gerçekleştirildi.  Taylıeli Mahallesi’nde düzenlenen etkinliğe Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkan Yardımcısı Ayten Tuna, İlçe Emniyet Müdürü Faik Karabaş, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Çağdaş Ak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, Orman İşletme Şefi Turgay Aymaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kampanya kapsamında yapılan etkinlikte, toplumun doğa ve orman bilincinin artması için önemli mesajlar verildi. Başkan Yardımcısı Ayten Tuna, “Orman Benim” kampanyasının, ormanları koruma ve yangınları önleme konusundaki toplumsal sorumluluğumuzu vurgulamak için başlatıldığını belirtti. Ormanların doğal kaynaklarımızı temizlediğini ve yangın risklerinden korunması gerektiğini ifade etti.

Etkinlikte toplanan atıklar, Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldı. Bu adım, ormanları temiz tutarak yangın riskini azaltma amacına hizmet ediyor.

HABER MERKEZİ