Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BALIKESİR’İN KÜLTÜREL MİRASLARI PROJELENDİRİLDİ!

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) tarafından düzenlenen II. Liseler Arası “Balıkesir’in Kültürel Mirası” Proje Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Yarışma kapsamında öğrenciler, Balıkesir’in zengin kültürel mirasını konu alan projelerini sergileyerek değerlendirildi.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) tarafından

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Balıkesir Yöresi Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi, BAÜN Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle, II. Liseler Arası Balıkesir’in Kültürel Mirası Proje Yarışması düzenlendi.

PROJELER SERGİLENDİ

“Gençlerin Gözünden Balıkesir’in Kültürel Mirası” temasıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini, danışman öğretmenleri eşiğinde Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğdubay ve Balıkesir Yöresi Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Şimşek Umaç’tan aldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğdubay öğrencileri projeleri ve başarılarından dolayı tebrik ederek, eğitim yaşamlarında da başarılar diledi.

KAZANANLAR BELLİ OLDU

Yarışmada; “Dursunbey Sanatı: Yatık” adlı projeyle Dursunbey Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri birinci olurken, “Balıkesir Milli Mücadelesinde Yer Alan Balıkesir İmam ve Hatip Mektebi Muallimlerinin Balıkesir Din Eğitimine Katkılarının Kültürel Miras Bağlamında Değerlendirilmesi” ve “Balıkesir İmam ve Hatip Mektebi Muallimlerinden Hattat İsmail Hakkı Efendi’nin Balıkesir Kültürel Mirasına Katkısı” adlı projelerle Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de ikincilik ödülüne hak kazandı.

Ömer Faruk ALA