Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

UZMANLAR TARAFINDAN DOĞUM ÖNCESİ EĞİTİM VERİLDİ

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Doğuma Hazırlık Eğitimi, anne adaylarının doğum ve doğum sonrası süreçlere bilinçli bir şekilde hazırlanmasını amaçlıyor. Uzmanlar tarafından verilen eğitimler, anne ve bebek sağlığının daha kaliteli ve güvenli bir şekilde sağlanmasına yönelik önemli bilgiler sunuyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen

Sağlık Bakanlığı tarafından annelerin ve bebeklerin sağlığını artırmak amacıyla gerçekleştirilen bir program olan Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı çerçevesinde, anne adaylarının doğum ve doğum sonrası süreçlere bilinçli bir şekilde hazırlanması için Doğuma Hazırlık Eğitimi düzenlendi.

WhatsApp Gorsel 2024 05 24 saat 16.56.46 dfe25784 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

Eğitim, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm.Dr.Esin ÇAKMAK’ın açılış konuşması ile başladı ve Uzm.Dr. Tuğban SEÇKİN KEÇECİOĞLU, Uzm.Dr. Saliha Ezgi ARGAN, Uzm.Dr.Güliz GÜRER, Fizyoterapist Dilek ERDOĞAN, Diyetisyen Bayram Ali KENDİRLİ, Psikolog Gizem KUNT, Üreme Sağlığı Eğitimcileri Ebe Reyhan ADAK, Ebe Cemile YILDIZ, Ebe Kübra KARAKAYA, Ebe Betül ÖNDER ve Müdürlüğümüz ÇEKÜS Birim Uzmanı Abdullah AY gibi uzmanlar tarafından verilen eğitimlerle devam etti. Toplam 75 sağlık personeline yönelik yapılan eğitimlerle gebe bilgilendirme sınıfları ve gebe okullarında görevli sağlık personelinin bilgi ve becerilerinin güncellenmesi hedeflendi. Haber Merkezi