Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜNİVERSİTEDE SUYUN ÖNEMİ ELE ALINDI

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde düzenlenen “Türkiye Yüzyılının Başında” seminer serisi kapsamında, Susurluk Tarım ve Orman Meslek Yüksekokulu tarafından “Yaşamın Çözücüsü” konulu bir konferans düzenlendi. Konferans, Susurluk Tarım ve Orman Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşti ve Balıkesir Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oktay Arslan davetli konuşmacı olarak katıldı. Susurluk Tarım ve Orman Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Bünyamin Söğüt, akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılım gösterdiği konferansı takip etti.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nde

Prof. Dr. Oktay Arslan’ın konuşmasında, suyun ve enzimlerin yaşamdaki önemine ve endüstrideki çeşitli kullanım alanlarına odaklanıldı. Doğal kaynakların değeri vurgulanırken, su ve enzimlerin biyolojik ve endüstriyel açıdan kritik olduğu vurgulandı. Konuşmacı, su ve enzimlerin yaşamın temel yapı taşları olduğunu, biyolojik sistemlerin işleyişinde katalizör görevi gördüğünü belirtti ve endüstride geniş bir yelpazede kullanıldığını açıkladı, gıda üretiminden tekstil sektörüne kadar.

 

Yoğun katılımın olduğu konferansın sonunda Susurluk Tarım ve Orman Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Bünyamin Söğüt, davetli konuşmacı Prof. Dr. Oktay Arslan’a teşekkür belgesi takdim etti. Haber Merkezi