Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÜRASAŞ’TAN TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.’YE 27 ADET YÜK VAGONU

TÜRASAŞ, Türkiye’nin yerli ve milli vagon üretimine önemli bir katkı sağlayarak 27 adet konteyner vagonunu TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü’ne teslim etti.

TÜRASAŞ, Türkiye'nin yerli ve

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Eskişehir’de yerli imkanlarla üretilen vagonların ağırlıklı olarak yük taşımacılığında kullanılacağı ve her bir vagonun 2 adet 40 ayak konteyner yükleme ve toplam 108 ton yük taşıma kapasitesine sahip olduğu vurgulandı.

Açıklamada, TÜRASAŞ tarafından üretilen vagonların uluslararası standartlara uygun olarak imal edildiği ve yıl içinde toplam 200 adet vagon üretiminin planlandığı belirtildi. Bu vagonların uluslararası kullanıma uygun olduğu vurgulanarak, yıl içinde toplamda 200 adet vagon üretiminin planlandığı ifade edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’nin yerli ve milli vagon üretiminin lojistik sektörü için önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, “Yerli ve milli vagonlarımız, Türkiye’nin yük taşımacılığına önemli katkılar sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Yeni nesil konteyner vagonlarının çevre dostu ve ekonomik yapısıyla öne çıktığı belirtilerek, ulusal ve uluslararası yük taşımacılığında önemli bir rol üstleneceği ifade edildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın, yerli ve milli vagonlarla Türkiye’nin lojistik sektöründe yeni bir dönem başlattığı vurgulandı. Haber Merkezi