Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“SU, BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR MESELEDİR”

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu’nun başkanlığında Balıkesir İl Su Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda su kaynaklarının idaresi ve korunması başlıkları üzerinde önemli konular ele alındı.

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu'nun

Balıkesir İl Su Kurulu toplantısında su kaynaklarının idaresi, korunması ve etkin kullanımı konularında alınacak tedbirler ve uygulanacak politikalar masaya yatırıldı. Toplantıya katılan kurul üyeleri, su kaynaklarının sürdürülebilir bir şekilde yönetilmesi ve gelecek kuşaklara sağlıklı bir çevre bırakılması için yapılması gereken çalışmaları değerlendirdiler.

Vali İsmail Ustaoğlu, toplantıda yaptığı açıklamada suyun dünyada ve yaşamın kendisinde en değerli kaynak olduğunu belirterek, “Su, bizim inancımızda ve kültürümüzde azizdir. Korunması gereken bir nimettir” ifadelerini kullandı.

Su kaynaklarının korunması konusunda dikkat edilmesi gereken hususlara da değinen Vali Ustaoğlu, “Su, bizim için önemli bir meseledir. Mutlaka korunması gereken bir nimettir. Su, yaşamın vazgeçilmez bir unsurudur. Bu kaynağı korumak ve etkin bir şekilde yönetmek, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmak adına hayati önem taşımaktadır” dedi.

Havva ERTÜRK