Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KLİMA DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Balıkesir’de hava sıcaklıklarının 40 derecenin üzerine çıkmasıyla birlikte, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların toplu taşıma araçlarını daha konforlu ve sağlıklı bir şekilde kullanabilmeleri için klima denetimlerini yoğunlaştırdı.

Balıkesir'de hava sıcaklıklarının 40

Yaz aylarının gelmesi ve sıcaklıkların artması nedeniyle, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, şehir içi toplu taşıma araçlarında klima denetimlerini sıkılaştırdı. İl genelinde sıcaklıkların 40 derecenin üzerinde seyrettiği günlerde, yönetmelik gereği zorunlu olan klimaların çalıştırılıp çalıştırılmadığını kontrol eden ekipler, klimasını açmayan, arızalı olan veya kurallara uymayan sürücülere gerekli yasal işlemleri uyguluyor.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi ekipleri; ticari taksi, minibüs, servis araçları ve toplu taşıma araçlarına yönelik klima denetimlerine aralıksız devam edecek. Vatandaşlar, 444 40 10 numaralı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’ni arayarak klima çalıştırmayan toplu taşıma araçlarını bildirebilirler.

HABER MERKEZİ