Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EDREMİT’TE PAZARYERLERİNE DENETİM

Edremit Belediyesi, ilçede kurulan pazaryerlerinde güvenli alışverişin sağlanması için denetimleri sıklaştırdı. Çarşamba Pazarı’nın ardından Akçay Mahallesi Cuma Pazarı’nda da denetimler gerçekleştirildi.

Edremit Belediyesi, ilçede kurulan

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, pazaryerlerinin düzenli olması konusundaki taahhüdünü yerine getirmek için zabıta ekiplerini harekete geçirdi. İlçenin en büyük halk pazarı olan Çarşamba Pazarı’ndaki denetimlerin ardından Akçay Pazarı’nda da denetimler yapıldı. Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, tezgah düzeni, tartıların doğruluğu ve ürünlerin fiyat etiketlerinin titizlikle incelendiği belirtildi. Ayrıca, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığı denetimlerde, zeytinyağı, bal gibi gıda ürünlerinden numuneler alındı. Yıkanmadan tüketilmemesi gereken gıda mamullerinin açıkta satılmaması konusunda son kez uyarıda bulunuldu ve süre verildi.

photo 2024 05 10 16 09 49 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

Pazaryerlerinin toplum için önemli bir buluşma noktası olduğunu vurgulayan Başkan Ertaş, pazaryerlerinin esnaf ve vatandaşı bir araya getiren ticaretin canlandığı yerler olduğunu belirtti. Başkan Ertaş, “Pazaryerlerinin sağlıklı ve güvenli bir alışveriş ortamına sahip olması son derece önemlidir. Zabıta ve ilgili kurumlarımızla işbirliği içinde, güvenilir ürünlerin satılması, hijyen kurallarının uygulanması, güvenlik önlemlerinin alınması ve tüketicilerin haklarının korunması için ilçemizdeki pazaryerlerinde kapsamlı bir çalışma başlattık. Hem vatandaşlarımızın hem de esnaflarımızın rahat ve huzurlu bir alışveriş ortamında olmaları için çalışmalarımız devam edecek” dedi. Akçay Mahallesi Cuma Pazarı’ndaki denetimlere emniyet güçleri de eşlik etti. Haber Merkezi