Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇOCUKLAR İÇİN TİYATRO EĞİTİMİ

Sanatta 25. yılını kutlayan Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu (BBKT), Burhaniye’nin kırsal mahallelerinde çocuk tiyatrosu sahnelemeye hazırlanıyor.

Sanatta 25. yılını kutlayan

Burhan Gün’ün yazdığı, Ender Kurt’un yönettiği ve Genel Sanat Yönetmenliğini O. Uğur Mamuk’un üstlendiği çocuk oyunu, 11. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’ne katılmış ve bugüne kadar yaklaşık 6000 çocuk tarafından beğeniyle izlenmiştir. Bir yıldan kısa süre önce seyirciyle buluşan oyun, Burhaniye ve çevresindeki ilçelerin yanı sıra diğer şehirlerde de defalarca sahnelenmiştir.

Burhaniye Belediyesi, çocuklara tiyatroyu sevdirmek amacıyla başlattığı etkinlikler kapsamında, BBKT tiyatro ekibi 18 Mayıs Cumartesi günü Börezli kırsal mahallesinde gösterimlere başlayacak ve ilçedeki tüm kırsal mahallelerde oyunlarını sahneleyecektir.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Amacımız daha fazla çocuğa ulaşmak, tiyatro ve sanatı sevdirmek. Belediyemizin tiyatro ekibi sık sık sahne alarak vatandaşlarımızı tiyatroyla buluşturuyor. Ancak ilçemizdeki kırsal mahallelerde yaşayan çocuklara tiyatroyu sevdirmek için onları tiyatroya davet etmek yerine, tiyatroyu onlara götürmeyi düşündük. Bu proje kapsamında Börezli’den başlayarak her hafta sonu başka bir köyümüzde tiyatro ekibimiz çocuklarla buluşacak” dedi. Haber Merkezi