Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN YILMAZ ÜRETİCİLERİ MEMNUN ETTİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 10 yıldır süregelen destek politikasını sürdürerek, arıcıları mutlu etmeye devam ediyor. Başkan Yılmaz, Karesi İlçesi Kabakdere Mahallesi’nde bulunan Ana Arı ve Arı Ürünleri Üretim Tesisleri’nde düzenlenen törenle arıcıları sevindirdi ve 5 bin kovanı hibe etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı

Törende 20 bin ana arı, 10 binden fazla kovan ve 2 fondan kek makinesi hibesi alan arı yetiştiricileri, Başkan Yılmaz’a teşekkür ederek, “Her konuda bize yardımcı olan Yücel Başkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin, yolu ve bahtı açık olsun. Gözümüz de gönlümüz de Yücel başkanımızla” dedi. Başkan Yılmaz ise eline mikrofon alıp konuşan ama eyleme geçmediğinde hizmet üretmeyen siyasilerden bahsederek, yatırımlarını artırarak çalışmalarına devam edeceğini vurguladı.

 

Yılmaz’ın liderliğinde hayata geçirilen projelerle Balıkesir’in; balı, ekmeği, zeytini, peyniri, kuzusu ve mandasıyla Türkiye’nin önde gelen markalarından biri haline geldiğini belirtilirken, son 2 yılda arı yetiştiricilerine 20 bin ana arı ve 10 bin kovan dağıtılarak, 2 fondan kek makinesi kurularak Balıkesir’de yılda 3 bin ton bal üretimi sağlandığı ifade edildi.

 

Törene Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın yanı sıra Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, MHP İl Başkanı Niyazi Tunç, AK Parti Altıeylül Belediye Başkan Adayı Mesut Eray, Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, TKDK İl Koordinatörü Murat Kar, Ziraat Odası Başkanı Rahmi Demirbay, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Yazıcı, Kırsal Kalkınma Bal Üreticileri Birliği Başkanı Halil Bal, muhtarlar, üreticiler ve çok sayıda arı yetiştirici katıldı.

 

Balıkesir Arıcılar Birliği Başkanı Mustafa Yazıcı, “5 bin arı kovanı dağıtımıyla Başkan Yücel Yılmaz’ın yine arıcıları mutlu ettiğini” belirterek, “Bizlere verdiğiniz desteği en başından bu yana biliyoruz. Ne zaman başımız sıkışsa Yücel Başkanımızı aradık. Pandemi döneminde 6 bin 600 teneke arı yemini bizlere tek kalemde verdi. Diğer desteklemeleri de tüm arıcılarımız aldı, bu sayede arıcılarımızın cebine 3 milyon 769 bin lira ekstra bir gelir yansıdı, teşekkür ederiz” dedi.

 

Kırsal Kalkınma Bal Üreticileri Birliği Başkanı Halil Bal ise, “Başkanımız bugüne kadar ne istediysek bize her konuda yardımcı oldu. Üreticiler adına Yücel Yılmaz’a şükranlarımızı arz ediyorum. Allah Yücel Başkanımızı başımızdan eksik etmesin. Gönlümüz gözümüz Yücel başkanımızla” ifadelerini kullandı.

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, konuşmasında, “Dağlarından bal, ovalarında yağ akan şehir Balıkesir” sözünü hatırlatarak, arıcılık sektörüne verdikleri önemi vurguladı. Yılmaz, “Biz, Balıkesir’e değer katmak için yola çıkmış bir ekibiz. Yanımızda yol arkadaşlarımız var, başımızda da Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider var. Balıkesir’i balıyla meşhur bir hale dönüştüreceğiz, bunun getirisi de herkese yansıyacak Allah’ın izniyle. Kovanlarımız hayırlı uğurlu olsun” dedi. Haber Merkezi