Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ALTUN’DAN İSRAİL’İN GAZZE’YE YÖNELİK SALDIRILARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

İletişim Başkanı Altun, “İsrailli liderler şunu bilmelidir ki Gazze’de Filistin’in kültürel mirasını ve anıtlarını yok ediyor olmalarına rağmen, Filistinliler’in egemenlik ve özgürlük arzularını öldüremeyecekler.” ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Altun, "İsrailli

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına yönelik yaptığı İngilizce paylaşımda, İsrail’in Filistin mirasını Gazze’den silerek ve adeta bir kültürel soykırım gerçekleştirerek savaş suçlarına yenilerini eklediğini belirtti.

Arşivler, kütüphaneler, müzeler ve camilerin bir halkın ulusal belleğinin en masum ile değerli varlıkları arasında yer aldığını aktaran İletişim Başkanı Altun, bu eserleri yok etmenin barbarlıktan başka bir şey olmadığını vurguladı.

İsrail yönetiminin, Filistinli sivilleri Gazze’den sürme niyetini açıkça beyan ettiğine işaret eden İletişim Başkanı Altun, şunları kaydetti:

“Yürüttükleri soykırım ve savaş uygulamaları bizzat Filistin kimliğine ve kültürüne yöneliktir. Bu durum vicdanı olan herkes, özellikle de Batılı aydın kesim tarafından kabul edilemez bir durum olarak görülmelidir. İsrailli liderler şunu bilmelidir ki Gazze’de Filistin’in kültürel mirasını ve anıtlarını yok ediyor olmalarına rağmen, Filistinliler’in egemenlik ve özgürlük arzularını öldüremeyecekler. İşgaller, katliamlar ve soykırım eylemleri işgal altındaki bu insanların ruhunu yıkamayacaktır. Bu 1967’den bu yana defalarca kanıtlanmıştır.”

İletişim Başkanı Altun, İsrail’in Filistin’de daha fazla yıkıma yol açmasını engellemek maksadıyla uluslararası topluma sert adımlar atmaları yönünde çağrıda bulunmaya devam ettiklerini vurgulayarak “Tüm tarafları insani yardım erişimini kolaylaştırmaya ve müzakere masasına dönmeye davet ediyoruz. Filistin’in egemenliği tanınmalı ve tesis edilmelidir. Uygulanabilir ve kalıcı tek çözüm budur.” değerlendirmesinde bulundu.

Serpil ÇAKIRÇAVUŞ