Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Video Haberler

MAVİ BAYRAKLI PLAJLAR YAZA HAZIRLANIYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 22 Mavi Bayraklı Plajını yaz sezonuna hazırlamak için yoğun bir çalışma yürütüyor. Hem bölge halkı hem de turistlerin konforlu bir tatil geçirmesi için kapsamlı temizlik ve kurulum çalışmaları yapan belediye ekipleri, bu plajların yazın gözdesi olmasını hedefliyor.

VİDEOYU PAYLAŞ

Balıkesir’in eşsiz sahillerini yaz sezonuna hazır hale getirmek için çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 22 Mavi Bayraklı Plajda kum eleme, yabani ot temizliği, çevre temizliği gibi rutin işleri gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra, iskele, soyunma kabini, duş üniteleri ve tuvalet kurulumları da hızla tamamlanıyor. Yapılan bu çalışmalar, bölge halkı ve turistler tarafından takdirle karşılanıyor.

Turizme Büyük Katkı

Balıkesir, Türkiye’nin en güzel sahillerine sahip olmasıyla tanınıyor. Bu sahillerin turizm potansiyelini artırmak için Büyükşehir Belediyesi, düzenli olarak hizmetlerini sürdürerek bölge turizmine büyük katkı sağlıyor. Sezon boyunca devam edecek olan bu çalışmalar, Balıkesir’in cazibesini daha da artırmayı amaçlıyor.

Vatandaşlar Memnuniyetlerini Dile Getirdi

Erdek plajlarında yapılan hazırlıklardan memnun kalan Sakinur Duru Çakırmanoğlu, “Buradaki düzen harika. Kumsalın temizlenmesi çok güzel çünkü 10 senedir böyle bir şeyler olmuyordu burada. Duşların olması da çok güzel. Kabinler koyulmuş, bunlar çok olumlu gelişmeler” dedi.

Ulaş Ağan da Büyükşehir Belediyesi’nin sezon hazırlıklarından memnun olduğunu belirterek, “Kum eleniyor, temizleniyor, duşlar kuruluyor. Gayet iyi, güzel ve memnunuz” ifadelerini kullandı. Ziya Akbalık ise “Erdek’te ilk kez böyle bir çalışmaya şahit oldum. Temiz, ağaçlar dikilmiş, pislikler temizleniyor. Büyükşehir Belediyesi’nden çok memnunuz” diye konuştu.

Edremit plajlarında sahillerin ve tuvaletlerin temizliğinden memnun olduğunu belirten Neval Pekkaynak, “Çevre düzenlemesi ve temizlikle ilgili hiçbir problemimiz yok” dedi.

Balıkesir’in Mavi Bayraklı Plajları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Mavi Bayraklı plajları şu şekilde sıralanıyor:

Ayvalık: Sarımsaklı 3 Halk Plajı, Oteller Önü Sarımsaklı Halk Plajı, Siteler Plajı, Uzungöl Plajı ve Oteller Önü Sarımsaklı 2 Halk Plajı.

Gömeç: Gömeç Dalış Köyü Plajı.

Burhaniye: Marina Plajı, Yalı Plajı ve Ören Mahallesi Halk Plajı.

Edremit: Akçay Sarıkız Halk Plajı, Melek Hanım Sitesi Plajı, İğdeli Plajı, Vali Konağı Plajı, Antandros Halk Plajı, Altınkum Halk Plajı ve Özdemir Sitesi Önü Plajı.

Erdek: Moda Plajı, Bakraç Plajı, Dalyan Plajı ve Ocaklar Halk Plajı.

Marmara: Abruz Plajı ve Avşa Halk Plajı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, plajları yaz sezonuna en iyi şekilde hazırlayarak hem bölge halkının hem de turistlerin memnuniyetini sağlamayı amaçlıyor.

HABER MERKEZİ

 

DİĞER VİDEOLAR