Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Asayiş Haberleri

GÖÇMEN OPERASYONLARINDA TERÖRİST YAKALANDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Jandarma Genel Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretiyle Mücadele Daire Başkanlığı ve Göç İdaresi Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen “KALKAN-17” operasyonlarında önemli başarılar elde edildiğini duyurdu. Operasyonlar kapsamında 44 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü ile 881 düzensiz göçmenin yakalandığı açıklandı.

VİDEOYU PAYLAŞ

İl Jandarma Komutanlıklarınca Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Muğla ve Van illerinde 4 gün süren operasyonlar neticesinde yakalanan Göçmen Kaçakçılığı Organizatörlerinden 15’i tutuklandı, 11’i hakkında adli kontrol kararı verildi ve diğerlerinin işlemleri sürüyor.

Ayrıca operasyonlar sırasında düzensiz göçmenlerin arasına karışarak sınırı geçmeye çalışan 4 BTÖ mensubu ve 2 FETÖ şüphelisinin de yakalandığı bildirildi. Operasyonlar sonucunda ise ruhsatsız tabanca, AK-47 Piyade Tüfeği, 24 adet araç, 1 adet sürat teknesi, çok miktarda Türk Lirası, döviz ve çok sayıda dijital materyale el konuldu.

Yakalanan düzensiz göçmenler, ülkelerine geri gönderilmek üzere geri gönderme merkezlerine teslim edildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonların başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinde emeği geçen güvenlik birimlerine teşekkür ederken, göçmen kaçakçılığı ve terör örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesi için çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

HABER MERKEZİ

 

 

DİĞER VİDEOLAR