Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GENÇ BİLALLER EZAN OKUMA YARIŞMASI

Balıkesir’de düzenlenen Genç Bilaller Ezan Okuma Bölge Yarışması, bölgeden birçok gencin katılımıyla gerçekleştirildi. Yarışmada en etkileyici ezan okuyanlar ödüllendirildi.

Balıkesir'de düzenlenen Genç Bilaller

Genç Bilaller Ezan Okuma Bölge Yarışması, Türkiye’deki gençlerin dini bilgi ve becerilerini geliştirmeyi, ezan okuma sanatına olan ilgiyi artırmayı ve yetenekli bireyleri teşvik etmeyi amaçlayan önemli bir etkinlik olarak düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın amacı, öğrencilere çeşitli fırsatlar sunarak kendilerini geliştirmelerini sağlamak ve dini değerlere olan saygıyı artırmak.

Yaklaşık 40 yıldır Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları öğrencileri arasında geleneksel olarak düzenlenen yarışmanın 2023-2024 eğitim öğretim yılı 8. Bölge finali, Balıkesir, Muğla, Aydın, Manisa, Uşak, Denizli, Kütahya, İzmir, Bilecik ve Eskişehir illerinden gelen öğrencilerin katılımıyla Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ödül töreninde dereceye giren öğrenciler, Vali İsmail Ustaoğlu ve diğer il protokolü üyelerinin elinden aldıkları ödüllerle gurur ve mutluluğu bir arada yaşadılar. İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, öğrencilerin uzun süren hazırlık ve çabalarını takdir ederek başarılarını kutladı. Haber Merkezi