Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yerel Haberler

DOLANDIRICILARA DÜĞÜM OPERASYONU!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Balıkesir, Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Samsun, ve Nevşehir merkezli 19 ilde düzenlenen “DÜĞÜM-1” operasyonunda, nitelikli dolandırıcılık suçuna karışan 88 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Balıkesir’de haksız kazanç sağlayan 3 şüpheli yakalandı.

VİDEOYU PAYLAŞ

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Halkımızı çeşitli yöntemlerle dolandıranların enselerindeyiz. Onlara göz açtırmayacağız!” ifadelerini kullandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlükleri Asayiş Şube Müdürlüklerince Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Samsun, Nevşehir ve Balıkesir merkezli olarak Hatay, Denizli, Adana, Siirt, Diyarbakır, Kayseri, Gaziantep, Şanlıurfa, Batman, İzmir, İstanbul, Muğla ve Manisa’da eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi.

Mersin Operasyonları

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda, “sazan sarmalı” yöntemiyle araç satışı yapan ve sosyal medya platformları üzerinden sahte ürün ilanları vererek haksız kazanç sağladığı tespit edilen 57 şüpheli yakalandı. Bu şüphelilerden 32’si tutuklanırken, 25’i hakkında adli kontrol kararı verildi. Operasyonlar sonucu suçtan elde edilen yaklaşık 100 milyon TL değerinde 37 adet lüks araç, 17 adet tapu kaydı, 7 adet şirket ortaklık payı ve 142 adet banka ile kripto hesabına el konuldu.

Kahramanmaraş Operasyonları

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Gaziantep’te düzenlediği operasyonlarda, organize suç örgütü kurarak “nitelikli dolandırıcılık” ve “özel belgede sahtecilik” suçlarını işleyen 9 şüpheliyi yakaladı. Bu kişiler, sahte dekont vererek araç devir işlemlerini gerçekleştirip, araçları daha düşük fiyatlara üçüncü şahıslara satmak suretiyle haksız kazanç sağlıyordu.

Erzurum Operasyonları

Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Erzurum merkezli Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, İzmir ve Mersin’de düzenlediği operasyonlarda, “sazan sarmalı” yöntemiyle araç satışı yapan ve kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak haksız kazanç sağlayan 9 şüpheliyi yakaladı.

Samsun Operasyonları

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Samsun merkezli İstanbul’da düzenlediği operasyonlarda, sahte internet siteleri üzerinden bungalov, prefabrik ev ve motosiklet ilanları vererek haksız kazanç sağlayan 8 şüpheliyi yakaladı.

Nevşehir Operasyonları

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Muğla’da düzenlediği operasyonda, emlak şirketi yetkilileri tarafından satışını yaptıkları konutları hak sahiplerine teslim etmeyip, birden fazla kişiye satarak haksız kazanç sağlayan 2 şüpheliyi yakaladı.

Balıkesir Operasyonları

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Balıkesir merkezli Manisa ve İzmir’de düzenlediği operasyonlarda, mağdurların yakını olduklarını iddia ederek yurt dışından gelirken kaza yaptıkları bahanesiyle haksız kazanç sağlayan 3 şüpheliyi yakaladı.

Operasyonların Sonuçları

Operasyonlarda toplam 10 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 2 adet ruhsatsız pompalı tüfek, çok sayıda bilgisayar, telefon, sim kart, taşınabilir bellek ile çok miktarda döviz ve Türk Lirası ele geçirildi. Bakan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren polislere teşekkür ederek, “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle” dedi.

HABER MERKEZİ

 

DİĞER VİDEOLAR