Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yerel Haberler

ÇOCUKLAR ATATÜRK İLE BULUŞTU

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerde yaşayan çocukları sanal gerçeklik gözlüğüyle tanıştırarak, Bandırma Vapuru’nda Atatürk ve silah arkadaşlarıyla buluşturuyor. Bu yenilikçi proje, ilk olarak İvrindi ilçesi kırsal Soğanbükü ve Yağlılar Mahallelerinden başladı ve diğer kırsal mahallelerde devam edecek.

VİDEOYU PAYLAŞ

Proje kapsamında, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ekipleri yaz boyunca kırsal mahallelere giderek VR gözlüklerle çocuklara sanal olarak Bandırma Vapuru’nda Atatürk ve silah arkadaşlarıyla yolculuk yaptıracak. İlk kez sanal gözlükle tanışan çocuklar, bu deneyimle eğlenceli ve verimli zaman geçirdiler.

892d6a4b 57c2 40a1 aaa8 f1d69c4bf9d9 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

AKIN’A TEŞEKKÜR

Etkinlikler hakkında görüşlerini belirten köy sakinlerinden Şengül Ertekin, bu tür etkinliklerin köylerinde sık sık yapılmasını istediklerini söyleyerek Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’a teşekkür etti. Senem Kara, kızının etkinlikte bulunmasının hoşuna gittiğini ifade ederek, “Çok güzel bir etkinlikti. Sanal gerçeklikle ilk defa tanıştı burada. Çok eğlenceliydi, çok güzel vakit geçirdik” dedi. Çocukları adına çok memnun olduklarını belirten Şehri Kaplan, “Bizim için de bir değişiklik oldu. Ahmet Akın Başkanımıza etkinlikleri için çok teşekkür ederiz. Onu çok seviyoruz” diye konuştu.

e0758cf5 af47 42bc b0b8 6a3bd03f8b93 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

KIRSALIN ÇOCUKLARI İÇİN YENİLİKÇİ PROJE

Yağlılar Köyü Muhtarı Refik Yaytepe, çocuklarla ilgili güzel bir etkinlik yapıldığını dile getirerek, “Çocuklarımız mutlu oluyor. İnşallah devamı daim olur. Böyle güzel sosyal etkinlikler bu zamanda lazım” dedi. Etkinliğe katılmaktan çok mutlu olduğunu ve çok heyecanlandığını belirten Cemre Kılınçay ise, “Atatürk’ü gördüm. Rollercoaster’a bindim, çok güzeldi. Böyle etkinlikleri çok seviyorum ve buraya gelmesi de beni çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.

29d824c8 96bf 4c27 868d 3e8192dc775c - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

İvrindi ilçesi kırsal Soğanbükü ve Yağlılar Mahallelerinden başlayan bu proje, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalın çocuklarını sanal gerçeklik gözlüğüyle tanıştırma misyonunun ilk adımı oldu. Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerdeki çocukların bu yenilikçi teknolojiyi deneyimlemesi için çalışmalarına devam edecek.

HABER MERKEZİ

DİĞER VİDEOLAR