Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BÜYÜKŞEHİR’DEN TAM DESTEK!

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, esnafın sorunlarını ve isteklerini Dönüşüm Kongresi’nde gündeme taşıdı. En büyük sivil toplum kuruluşu olduklarını belirten Başkan Erdem, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi her zaman bizim destekçimiz” dedi.

TESK Yönetim Kurulu Üyesi

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve BESOB Başkanı Fehmi Erdem; Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne bağlı 85 oda ve 54 bin üye ile Balıkesir’in en büyük sivil toplum örgütü durumunda bulunan esnafların, sorunlarının çözümü için esnaf daire başkanlığının kurulmasını Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın her zaman esnafın yanında olduğunun göstergesi olduğunu ifade etti. Başkan Erdem “Seçimlerden önce Ahmet akın Başkanımızın ‘Ahmet Akın, Esnafa En Yakın’ sloganının arkasında durmaya devam etmektedir” dedi.

Kongrenin ikinci gününde Esnaf teşkilatının 85 Odası 54 bin üyesi, bin 720 meslek dalıyla, birçok genel ve yerel sorun ile mücadele ettiğini ifade eden TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem; Balıkesir’de düzenlenen “Dönüşüm Kongresi”ne konuşmacı olarak katıldı. Başkan Fehmi Erdem “Öncelikle, kendi alanında başarılı birçok ismi burada toplayarak güzide şehrimiz Balıkesir’in ortak bir akılla önümüzdeki yıllarda mutlu, huzurlu ve yaşanası şehirler arasında, ön sıralarda yer alması için çabalayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Akın’a teşkilatımız adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği olarak, birliğe bağlı 85 oda ve 54 bin üyenin olduğunu ifade eden BESOB Başkanı Fehmi Erdem esnafın sorunlarını ve çözüm önerilerini bir dosya ile sunacaklarını söyledi. Başkan Erdem konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim esnafımız Ahilik’ten gelme kültürüyle Mahallenin Abisi, gerektiğinde mahallenin polisi, sorunların çözüme ulaşması için ara bulucu görevini üstlenen, toplumun vicdanını temsil eden bir kesimdir. Esnaf ve sanatkar sadece ticaret yapıp kar elde etmeyi düşünmeyen, yaşamın içindeki yegane, değişmez köşe taşıdır. Bu sebepledir ki; hem genel, hem de yerel yönetimlerce göz ardı edilmemesi ve görüşlerinin alınarak şehrimizin kültürel ve ticari açıdan planlanmasında yer alması gerekmektedir. Ahmet Başkanımız, milletvekilliğinde, büyükşehir belediye başkanlığı adaylık sürecinde ve belediye başkanlığında teşkilatımızın görüşlerine ve fikirlerine önem vermiş bir liderdir. Seçimlerden önce ‘Ahmet Akın, Esnafa En Yakın’ sloganının arkasında durmaya devam etmektedir. Teşkilatımız adına Türkiye’de sadece Kocaeli ve Diyarbakır olmak üzere 2 ilde örneği olan Esnaf Daire Başkanlığını kurma kararını 2 ay içinde alarak çalışmalara başlamış, sorunlarımızın hızlı çözümü için gerekli adımları atmıştır. Bunun yanında esnaf teşkilatımız için temeli atılan Esnaf Evi Projesi’ni hızlı bir şekilde tamamlamak için gerekli talimatları vererek teşkilatımızın yanında yer aldığını göstermiştir. Esnaf teşkilatı 54 bin üyesi, 1.720 meslek dalıyla, birçok genel ve yerel sorun ile mücadele etmektedir. Bakkalından şoförüne, lokantacısından kaportacısına, berberinden pazarcısına sorunlarımız burada anlatmak ile bitmez. Fakat bizler şuna inanıyoruz. İyi ilişkiler ve iyi diyalog ile 10 sorunumuz var ise 7’sini çözeriz. Teşkilat olarak da ‘3 sorunu neden çözmediniz demek yerine, 7 sorunumuzu çözdünüz’ diye teşekkür ederiz. Tüm samimiyetim ile söylüyorum valimizden, büyükşehir belediye başkanımıza, Ticaret İl Müdürlüğümüzden İŞKUR İl Müdürlüğümüze, tüm kurum ve kuruluşlarımızın yapıcı anlayış içerisinde olduğuna inanıyorum.”

Ömer Faruk ALA