Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BÜYÜKŞEHİR’DEN DÖNÜŞÜM KONRESİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, şehrin geleceği için önemli bir adım atıyor. Kuvâ-yı Milliye’nin ve Cumhuriyetin ruhuna uygun bir “Yeni Bir Balıkesir Vizyonu” oluşturmak amacıyla, 30-31 Mayıs tarihlerinde, şehrin tüm bileşenlerinin katılacağı bir “Balıkesir Dönüşüm Kongresi” düzenleyecek. Kongreye, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılacaklar.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, şehrin tüm yerel aktörleriyle birlikte bir “kent laboratuvarı” oluşturarak, yeni bir vizyon ve yönetim perspektifi sunacakları “Balıkesir Dönüşüm Kongresi” düzenliyor. Bu kongrede, katılımcılığı ön planda tutarak, şehrin özgün koşullarını dikkate alarak “Yeni Bir Balıkesir Vizyonu” oluşturulacak ve şehrin geleceği Balıkesirlilerle birlikte planlanacak.

 

Kongrede, aktif katılım, hesap verebilirlik, şeffaflık ve iş birliği ilkeleri öne çıkarılacak ve Balıkesir’in dönüşümü herkesin katılımıyla ele alınacak. Meslek odaları, sendikalar, üniversiteler, akademisyenler, STK’lar, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumu temsilcileri, ilçe belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri gibi çeşitli aktörler kongrede yer alacaklar.

 

Kongrede, 10 oturum ve 10 çalışma grubu gerçekleştirilerek, Balıkesir’in geleceğini şekillendirecek adımlar atılacak. Ayrıca, ikinci günün son oturumunda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın moderatörlüğünde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Planlı Kent Örnekleri” üzerine konuşmalarını gerçekleştirecekler. Sonrasında Başkan Ahmet Akın, kongrenin sonuç bildirgesini sunacak. Haber Merkezi