Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Video Haberler

BÜYÜKŞEHİRDEN ARICILARA BÜYÜK DESTEK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, arı yetiştiriciliği yapan üreticilere büyük destek sağladı. Büyükşehir Belediyesi, 2 bin ana arı yüzüğü ve 196 eşleşmiş ana arıyı üreticilere hibe ederek, arıcılık sektörünü güçlendirmeyi hedefliyor.

VİDEOYU PAYLAŞ

Bu destekler sayesinde arı yetiştiricileri, sezona 15 gün daha önce başlama avantajı elde ederken, aynı zamanda daha kaliteli ve verimli bir bal hasadı elde etme imkanı buluyor. Büyükşehir Belediyesi’nin bu destekleriyle arıcılık sektörüne canlılık kazandırılması ve üreticilerin ekonomik olarak güçlenmesi amaçlanıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; Kırsal Hizmetler Dairesi bünyesinde bulunan Ana Arı ve Arı Ürünleri Üretim Tesisi’nde ürettiği ana arıları, üreticilerle buluşturuyor. Karesi ilçesine bağlı kırsal Kabakdere Mahallesi’nde 50 dönümlük arazi üzerinde kurulu olan tesiste, Büyükşehir Belediyesi’nin kalifiye personeli tarafından büyük bir özenle yetiştirilen; 2 bin ana arı yüzüğü ve 196 eşleşmiş ana arı üreticiye hibe edildi. Büyükşehir Belediyesi; Batı Anadolu (Yerli) ırkı ana arıları bal üreticilerine dağıtıp, sezona 15 gün daha erken girmelerini sağlayarak daha kaliteli ve verimli bir bal hasadı almalarına imkân sunuyor. Destekler, başvuru yapan arı üreticilerine sezon boyunca devam edecek.

 

‘ŞEHRİMİZİN ARICILIK POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK’

Balıkesir’i; arı ve arı ürünleri konusunda en iyi yere getirmek için çalışmalarına ve desteklemelerine devam edeceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın “Şehrimizin arıcılık potansiyeli çok yüksek. Verimli ovaları, bereketli dağları arıcılık için çok elverişli. Bizler de vatandaşlarımızın, özellikle kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın bu doğrultuda üretime dâhil olması için elimizden gelen desteği her zaman sağlayacağız. Tüm arıcılarımıza bereketli bir sezon diliyorum” diye konuştu.

Desteklerin çok yararlı olduğunu dile getiren arı yetiştiricileri, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti. Haber Merkezi

DİĞER VİDEOLAR