Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BURHANİYE’DE BİLİM FUARI HEYECANI

Burhaniye Bilim ve Sanat Merkezi, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nı 26-27 Nisan tarihlerinde Burhaniye Ayşe Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenledi. Fuarın açılışını Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Burhaniye Belediye Başkan Vekili Tarık Erdil, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni ve BİLSEM Müdürü Fatih Taşdemir gerçekleştirdi.

Burhaniye Bilim ve Sanat

Fuarda, danışman öğretmenler ve öğrenciler tarafından robotik kodlama, STEM ve kültürel miras temalı projeler sergilendi. Sergilenen projeler arasında, engelli vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak çeşitli projeler, zaman ayarlı ilaç kutusu, ağır vasıtalar için fren uyarı sistemi, çevre dostu ekolojik yapılar, karekod ile atıkların ayrıştırılma sistemi, scratch ile maden keşfi, kivi yetiştiriciliğinde don hasarları ile mücadele gibi önemli çalışmalar yer aldı.

Sergilenen projeler, bilim fuarına yoğun ilgi çekti. Fuar, öğrencilerin bilimsel yeteneklerini sergileme ve geleceğin teknolojik sorunlarına çözümler üretme konusundaki potansiyellerini ortaya koymaları açısından önemli bir platform sağladı. Haber Merkezi