Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Video Haberler

BTİOYO’DAN “ÖLÜMSÜZ SEVGİ”

Harçlığını çıkarmak için kuryelik yaptığı sırada vahşice öldürülen Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi (BTİOYO) öğrencisi Ata Emre Akman’ı arkadaşları unutmadı. BTİOYO Tribün ekibi ve fakülte öğrencileri İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ile oynayacakları voleybol maçı öncesi siyah giyinerek kampüste yürüyüş yaptılar.

VİDEOYU PAYLAŞ

Gerçekleştirilen organizasyonda maç öncesi 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Üniversiteliler yürüyüş sırasında duygu yüklü anlar yaşadı. BTİOYO Tribün Lideri ve Turizm Fakültesi öğrencisi Gökhan Pilavcı; “Kardeşimizin vefatıyla derin bir yara alarak çok üzüldük. Bunu yapan canice arkadaşımızı katletti. Biz de fakülte öğrencileri olarak bir arada toplanarak arkadaşımızı anmak istedik. Acımız çok büyük. Böyle bir olayın bir daha yaşanmamasını istiyoruz. Devlet ve yetkililerin tüm önlemleri almasını istiyoruz. Öğrencilerin can güvenliği sağlanmalı” dedi.

DSC 0538 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

KIRAN: “GENCECİK BİR CAN VAHŞİCE HAYATTAN KOPARILDI”

Arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Yamaç Aktaş Kıran, “Bu tarz olaylarda sesimizi duyurmak zorundayız. Kaybettiğimiz arkadaşımızın acısını yüreğimizde hissediyoruz. Bu katiller vahşice ve canice gencecik bir canı hayattan kopardı. Kardeşimizi yüreğimizde yaşatacağız. Turizm Fakültesi olarak birlik ve beraberliğe çok önem veriyoruz. O yüzden BTİOYO ruhu bugün tek yürek oldu. 40 yıl da 50 yıl da olsa el ele kol kolayız. Böyle bir olayın yaşanmamasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

DSC 0583 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

OĞURLU: “BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Yürüyüşün ardından İİBF ile voleybol maçı öncesinde Rektör Yücel Oğurlu konuşma yaptı. Rektör Oğurlu yaptığı konuşmada“Bir anlamda duygularımızı dile getirerek protestomuzu ortaya koyarak yerimizi belli etmiş oluyoruz. Bizim kültürümüze ve inancımıza göre bir insanı haksız yere öldürmek yeryüzündeki bütün insanları öldürmek kadar kötü birşeydir. Bu olay bizlere uyuşturucuyla neden mücadele etmemiz gerektiğini de gösteriyor, öğretiyor ve hatırlatıyor. Hem birey olarak hem de toplum olarak uyuşturucunun karşısında durmamız gerekiyor. Büyük bir dram ve trajedi var. BTİOYO tribüne ve öğrencilerine göstermiş oldukları hassasiyet için teşekkür ediyorum. Biz bu işi takip edeceğiz. Ata Emre’nin ailesi ile de görüştük. Üniversite olarak bu işin peşini bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

Ömer Faruk ALA

DSC 0596 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava DurumuDSC 0598 - Marmara Bölge: Balıkesir Son Dakika Haberleri ile Hava Durumu

DİĞER VİDEOLAR