Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Video Haberler

BAKAN YERLİKAYA, 6 ŞUBAT DEPREMİNİN BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜNDE ULUSLARARASI YARDIM EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 6 Şubat 2023’te yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yıl dönümünde Türkiye’ye yardım ekibi gönderen ülkeler ile uluslararası kurum ve kuruluşlara teşekkür videosu yayımladı.

VİDEOYU PAYLAŞ

Bakan Yerlikaya söz konusu videoda AFAD’ın depremin meydana gelmesinden 45 dakika sonra 4. Seviye Acil Durum ilan ettiği belirtti.

Yerlikaya, videoyu şu notla paylaştı: “AFAD 6 Şubat’ta saat 04.17’de meydana gelen Asrın Felaketi’nden 45 dakika sonra, saat 05.02’de Türkiye Afet Müdahale Planı’ndaki en üst seviye olan ve ‘Uluslararası Acil Yardım Çağrısını’ kapsayan 4. Seviye Acil Durum ilan etti. Dünyanın dört bir yanından dost ve kardeş ülkelerin arama kurtarma ekipleri ülkemize gelmeye başladı. Gelen her ekip, kahraman arama kurtarma ekiplerimizle birlikte omuz omuza verdi; enkaz altından bir can kurtarabilmek için canla başla çalıştı. Kurtarılan her can, yaşanan her mucize, bir bebeğin hayata tutunma azmi, bir annenin yavrusuna kavuşma mutluluğu… Tüm bu unutulmaz anlar, sahada arama kurtarma çalışması yapan arkadaşlarımızı daha da gayretlendiriyor, bizleri de umutlandırıyordu. Gece gündüz gözetmeden 23 gün boyunca; ‘Bir can daha kurtarabilir miyim’ diyerek fedakârca çalışan tüm arama kurtarma ekiplerimize, yardımımıza koşan uluslararası yardım kuruluşlarına, onların ekiplerine, arama kurtarma köpeği olan can dostlarımıza hepsine ama hepsine şükran borçluyuz. İşte bu filmimiz; din, dil, ırk fark etmeksizin Asrın Felaketi’nin nasıl Asrın Dayanışmasına ve birlikteliğine dönüştüğünü gözler önüne seriyor.”

Ömer Faruk ALA

 

DİĞER VİDEOLAR