Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK PARTİ’DEN GAZZE ANNELERİNE DESTEK

AK Parti Kadın Kolları, Gazze’deki anneleri Anneler Günü’nde unutmadı. Filistinli annelerin yaşam hakkının ellerinden alındığı trajik durumu vurgulamak amacıyla Zağnos Paşa Meydanı’nda bir basın açıklaması düzenlendi.

AK Parti Kadın Kolları,

81 ilde eş zamanlı yapılan etkinlikte açıklama yapan İsrail’in Gazze’de uyguladığı soykırıma dikkat çeken Ak Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir açıklamasında şunları kaydetti: “İsrail’in kurulduğu günden beri yürüttüğü saldırılarla adım adım evlerinden, yurtlarından, canlarından ettiği Filistinliler, 7 Ekim’den bu yana İsrail’in Gazze şeridine düzenlediği saldırılarla insanlık tarihinin en vahşi soykırımına maruz kalıyor. Tarih; insanlığın, insanlık onurunun ve insan haklarının ayaklar altına alındığı bu günleri kara bir leke olarak yazacaktır.”

“EGEMEN GÜÇLER ANNELERİN SESİNİ DUYMUYOR”

İnsanlığın annelerin yaşadığı drama gözlerini kapadığını söyleyen AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mehmet Aydemir, “Gazze anneleri bunca zulüm ve katliamın önünde anne ve insan olarak kalmanın bedelini çocuklarının kanlarıyla ödüyor. İki yüzlü egemen güçler ile uluslar arası örgütlerin söz konusu İsrail olunca katledilen bebeklerin ve çocukların görüntülerine gözlerini kapatmayı, feryat eden annelerin seslerine kulaklarını tıkamayı tercih etmişlerdir. Kasten, öldüren, bombalayan, katleden, göz yuman, gizli ve açık destek olan bu sistematik kötülüğe hizmet eden zihniyeti şiddetle kınıyoruz. Zulme ve zulmün ortaklarına sessiz kalmıyoruz. Filistin özgür değilse hepimiz tutsağız. İnanıyoruz ki; Gazze annelerinin ahı zalimleri kahruperişan edecektir.Kahrolsun zalimler, kahrolsun evlatları katledilen annelerin ahını alanlar!” ifadelerini kullandı.

 “ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNÜ KINIYORUZ”

İstanbul’da okul müdürünün öldürülmesi ile ilgili de açıklama yapan Aydemir; “Geçtiğimiz gün görev yaptığı okulda silahlı saldırıya uğrayan ve hayatını kaybeden Okul Müdürü İbrahim Oktugan’ın yasını tutuyor, kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve eğitim camiasına baş sağlığı diliyoruz. Eğitim çalışanlarına yönelik saldırıların son bulması için gerekli çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğimizi beyan ediyor, şiddetin her türlüsünü kınıyoruz. “ diye konuştu.

CENGİZ: “FİLİSTİN’DE 9 BİN KADIN ÖLDÜ”

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz yaptığı açıklamada “Pazar günü anneler günü. Günlerdir her yerde tatlı bir telaş yaşanıyor. Anneler Günü öksüzlerin ve evladını kaybeden annelerin de ağır imtihanı. Fakat bir yandan da dünyanın orta yerinde, yanı başımızda Filistin’de, Gazze’de, Refah’ta yaşanan soykırım nedeniyle anne olmak hiç bu kadar zor olmamıştı. Biz bugün okuldan gelecek çocuklarımızı, Gazze’li anneler ise çocuklarına verecek bir lokma ekmeği bekliyor. Bizler karışmasın diye çocuklarımızın defterlerine, kitaplarına isim yazarken, Gazze’li anneler ise cesetleri teşhis edilebilsin diye çocuklarının kollarına isim yazıyor. Bir kadın, bir anne olarak çok net ifade ediyorum: her can tek, her can biricik ve “bir cana kıyan tüm insanlığa kıymış gibidir”. Filistin Sağlık Bakanlığı’nın 5 Mayıs’ta yaptığı açıklamaya göre;  İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 34 bin 683 kişi öldü, 78 bin 18 kişi yaralandı. Birleşmiş Milletler Kadın Biriminin raporuna göre Gazze’de  9 bin kadın öldü. Günde ortalama 63 kadın hâlâ ölüyor ve bunların 37’si ise anne” dedi. Havva ERTÜRK