Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AFGAN GÖÇMENLER GÖZALTINA ALINDI

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Marmara, İvrindi, Edremit, Susurluk ve Ayvalık’ta gerçekleşen 9 düzensiz göç olayına müdahale etti. Bu operasyonlarda, toplamda 56 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen ile 6 organizatör yakalandı.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı

İl Jandarma Komutanlığı, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele kapsamında, olayların önlenmesi ve suçluların yakalanması amacıyla yoğun denetimler gerçekleştirdi. Risk analizleri doğrultusunda yasadışı göçmenlerin ülkeyi terk etmek için kullandığı köy ve kıyı bölgeleri denetlendi. 25-31 Mart 2024 tarihleri arasında yapılan operasyonlar sonucunda, söz konusu bölgelerde 9 düzensiz göç olayına müdahale edildi ve 56 Afganistan uyruklu göçmen ile 6 organizatör yakalandı.

 

Organizatörlerden 3’ü tutuklanırken, diğer 3’üne ise Adli Kontrol Tedbiri uygulandı. Ayrıca operasyonlarda 3 otomobil, 2 kamyonet, 2 bot, 2 bot motoru, 5 pompa ve 135 litre benzin ele geçirildi.

 

Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla suçların azaltılması ve suçluların yakalanmasına yönelik çalışmaların aralıksız olarak devam edeceği bildirildi. Haber Merkezi