Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

33 BİN 224 SPORCU EĞİTİM ALDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, her yıl Türkiye genelinde olduğu gibi Balıkesir’de de GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları’nı tesislerinde başarıyla sürdürüyor. Bu yıl, 37 farklı branşta kayıtlı 33,224 sporcu GSB Spor Okulları’nda eğitim alıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı,

GSB Spor Okulları, gençlerin fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamak, yeteneklerini keşfetmek ve sosyalleşmelerine yardımcı olmak amacıyla çeşitli spor branşlarında ücretsiz eğitimler sunuyor. Modern tesisler ve deneyimli antrenörler eşliğinde, gençler ilgi duydukları spor alanlarında profesyonelleşme fırsatı buluyor.

 

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, çocuk ve gençlerin spora yönlendirilmesinin önemine değinerek, “Sporu sevdirmek, doğru zaman yönetimi ve sosyalleşmeyi desteklemek amacıyla spor okullarında çocuklarımızı ve gençlerimizi bir araya getiriyoruz. Onların sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda, yetenekli sporcuların keşfedilerek Türk sporuna kazandırılmasıyla ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi çeşitli spor branşlarında devam eden GSB Spor Okullarımıza davet ediyoruz” şeklinde konuştu. Haber Merkezi