Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ZEHİR TACİRLERİNE BÜYÜK OPERASYON

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın 55 ilde gerçekleştirdiği Narkoçelik-10 operasyonlarında, toplamda 1 ton 19 kg uyuşturucu madde ve 1 milyon 23 bin uyuşturucu hap ele geçirilirken, 250 zehir taciri gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, operasyonlarla ilgili detayları paylaşarak operasyonların devam edeceğini belirtti.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve

Bakan Yerlikaya, açıklamasında şunları ifade etti: “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız milletimizin destek ve dualarıyla kararlılıkla devam edecek. Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüklerince 46 ilde, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ise 9 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına ve satıcılarına yönelik “Narkoçelik-10” operasyonları düzenlendi.

 

Operasyonlarda İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Gaziantep, Samsun, ve birçok ilde çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, bazı illerde ele geçen uyuşturucu miktarlarına ve yakalanan zehir tacirlerine ve sokak satıcılarına dair bilgiler şöyle: İstanbul’da 130 kg metamfetamin, İzmir’de 112 kg metamfetamin, Adana’da 305 kg skunk ve 27.5 kg metamfetamin, Ankara’da 35 kg esrar, Gaziantep’te 992 bin adet uyuşturucu hap, Samsun’da 14 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.

 

Jandarma Genel Komutanlığı koordinesinde Hakkari, İstanbul, Van, Malatya, Bingöl, Afyonkarahisar, Samsun, Tekirdağ ve Iğdır’da gerçekleştirilen operasyonlarda da büyük miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Hakkari’de 245 kg metamfetamin, Van’da 10 kg metamfetamin, Malatya’da 18 kg esrar, Bingöl’de 9 kg esrar, Afyonkarahisar’da 2 bin 803 adet uyuşturucu hap, Samsun’da bin 155 adet uyuşturucu hap, Tekirdağ’da bin 3 adet uyuşturucu hap ve Iğdır’da 450 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

 

Operasyonları gerçekleştiren polis ve jandarma birimlerini tebrik eden Bakan Yerlikaya, milletin dualarının kendileriyle olduğunu belirtti ve operasyonların devam edeceğini vurguladı. Haber Merkezi