Türkiye genelinde gezilecek pek çok doğal güzellik bulunuyor. Doğal ve tarihi güzellikleriyle öne çıkan Mersin’deki Tisan Adası da her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Mersin, doğal ve tarihi güzellikleri ile Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri.

Hal böyle olunca, Mersin, hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok tatil yaptığı yerler arasında bulunuyor. Birbirinden güzel plajlara ve koylara sahip olan Mersin’de denizlerin ve büyüleyici doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Gören kişilerin cennet olarak adlandırdığı Tisan Adası ise büyüleyici doğası, manzaraları ve güzel koyları sayesinde çok ilgi görüyor.

Beyaz renkli evlerin bulunduğu ada ilk bakışta Bodrum’u andırıyor. Adanın berrak denizi, beyaz kumları ve yemyeşil ormanları görenleri adeta büyülüyor. İki koydan oluşan adanın denizi sığ ve taşlı olsa da hem Mersin’in hem de Türkiye’nin en temiz ve berrak denizlerinden biri olduğu söyleniyor. Ada yaz aylarında gelen tekne turları yüzünden kalabalık olsa da halen sakinliğini ve bakirliğini koruyor.

Eğer huzurlu ve güzel bir tatil arıyorsanız, kesinlikle burayı ziyaret etmelisiniz.

Bu cennet adada denize girmenin ve yemyeşil doğanın tadını çıkarmanın yanı sıra gidilebilecek pek çok yer bulunuyor. İşte adada ziyaret edebileceğiniz noktalar:

Tarihi Bizans Kulesi

Aphrodisias Antik Kenti

Tisan Koyu

Kösrelik Adası

Göktepe

Adaya ulaşmak için Mersin-Antalya kara yolunu kullanabilirsiniz. Yollar biraz virajlı ve zorlu olsa da, bu ada her türlü zahmete değiyor. Uçakla gelmek isteyenlerin öncelikle Alanya Gazipaşa veya Adana Havalimanı’na ulaşması gerekiyor.

Bu iki havalimanından da adaya ulaşmak yaklaşık 3 saat sürüyor. Otobüste gelmek istiyorsanız da önce Silifke’ye ulaşmanız gerekiyor, daha sonra oradan dolmuşa binip adaya gidebilirsiniz.

Ada çok bakir bir yer olduğu için konaklama açısından çok gelişmemiş durumda. Bu nedenle adada oteller yerine apartlar ve pansiyonlar bulunuyor.

Adanın konaklama ve turizm açısından gelişmemiş olması herkese hitap etmiyor. Bu durumda adayı günübirlik olarak ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca adanın pek çok noktasında kamp yapabilirsiniz.