Tatlı yemeden hayat tatlanmaz çok fazla olmamak kaydıyla normal ihtiyaç seviyesi ne ise yeteri kadar tatlı yemenin her insan için faydalı olacağı bilinmektedir. tatlının verdiği enerji kişinin vücudunu gün boyu dik tutmasına ve günü sağlıklı geçirmeye yardımcı olur.Tüketilen tatlının içerisinde un, şeker, yağ, ceviz, fıstık, çikolata, portakal olduğunu ve bunların da kişiye enerji veren besinlerden oluşur tatlının gerçek ham madde ile yapılmış olması ve bilinen yerlerden alınmak çok önemli.Tatlı yapımında kullanılan yağın kalitesi yine çok önemli. Glikoz kullanılmaması ve gerçek pancar şekerinden yapılması yine en önemli faktördür. Gün boyu aç kalıyorsunuz ve kaliteli olmayan bir yağla yapılmış tatlıyı yediğinizde bu midenizi mahveder…

Tatlı tüketiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususun az ve öz yeyip, mideyi yormadan ertesi güne zinde başlamak çok iyi olur.

Kilo almamak adına tatlıdan uzak duruluyor ama tatlı yemeden de nasıl zinde kalınacak?

Tatlı söz konusu olduğunda bir porsiyonda 3-4 adet vardır ve gün içerisinde bir porsiyon tatlı tüketmenin kişiye bir zararı da yoktur.

Bu dozda bir tatlı tüketimi vücudu zinde tutmaya yarar ve sağlıklı bir şekilde de güne devam edebilirsiniz.-