Ekonominin gidişatı herkes tarafından konuşuluyor. Sokaktaki vatandaşın ilk gündem maddesi hiç kuşkusuz ekonomi olmuş durumda. Market alışverişlerine giderken artık herkes liste yapıyor. Öncelikli ihtiyaçları almak bile lüks oluyor.

**

Geçenlerde bir zincir markette gördüğüm manzara beni çok şaşırttı. Marketlerde etiketler artık günlük değil saatlik değişiyor. İndirim adı altında etiketler değişse de indirimden söz etmek imkansız. Bir ay öncesine kadar 40 liradan satılan peynirler şimdi 100 lira. 1 Litrelik paket sütler en az20 liradans atışa sunuluyor. Markette satılan ürünlerin her biri çok yüksek fiyatlara satılıyor.

**

Dört kişilik bir ailenin gıda gideri bile öyle hızlı yükseliyor ki tek maaş ile geçinmek imkansız hale geldi. Herkes ek işler yaparak evini geçindirmeye çalışıyor. Tekstil ürünlerine gelen zamlar fiyatları iki, üç katına çıkarıyor.

**

Bu gidişata bir an önce dur denmesi gerekir. Bu fiyatlar böyle gitmez. Zamların önüne geçilerek fiyat politikaları düzeltilmeli. Yoksa vatandaşın durumu oldukça zor.