Dünya kupası muhteşem bir final maçıyla sona erdi. Belki de son dünya kupalarının en çekişmeli ve mücadele gücü yüksek her anı heyecan dolu finalini izledik. Messi’nin penaltı golü ve ardından Mac Allister’ın asisti Angel Di Maria’nın güzel golüyle bu iş bitti derken attığı gole kadar rakip kaleye hiç şutu olmayan Fransa takımı Mbappe’nin biri penaltıdan iki golü ile yaşam belirtisi ortaya koyarak kupa şansını uzatmalara taşıdı.

Maçın uzatma bölümünde Güney Amerika ekibi Messi ile öne geçse de savunmasının dengesiz müdahalesi neticesinde hakemin penaltı kararıyla Kylian Mbappe topu ağlara gönderdi ve durumu 3-3’e getirdi. Şüphesiz kırılma anı maçın son dakikalarında Kolo Muani’nin karşı karşıya pozisyonda kaleci Emiliano Martinez’i geçememesiydi. Penaltılarda ise Arjantin’de Tüm oyuncuları penaltıları gole çevirmesi Fransa’da Kingsley Coman’ın kaleciyi geçememesi veTchouaméni’nin topu dışarı göndermesi sonucu 36 yıl sonra  Arjantin’e bir dünya şampiyonluğu getirdi.

Kariyerinin son dünya kupası maçında final oynayan Arjantin’in süper yıldızı Lionel Messi milli takım kariyerinin tek eksiği olan Dünya kupasını kazanarak koleksiyonunu tamamlamış oldu.