Malum kilo vermenin yolu ya diyetten ya da spordan geçiyor.

Ben sporla uğraşamam en iyisi bir diyete başlayayım derseniz bir diyetisyen bularak kilo vermeye hazır olabilirsiniz.

Diyetisyen konusunda iki seçeneğiniz var ya internet üzerinden bir diyetisyen bulacaksınız ya da haftada en az bir saatinizi ayırıp bir diyetisyene gideceksiniz.

Eğer ki çalışan bir insansanız tek bir seçeneğiniz kalıyor ne yazık ki o da internet üzerinden bir diyetisyen ile temasa geçmek.

Aslında biraz düşündüğünüzde akşamları yemekten sonra konuşabileceğiniz ve işten izin almanıza gerek kalmayan bir diyetisyen ile konuşmak ve kendinize göre bir program hazırlatmak oldukça iyi bir seçenek gibi duruyor.

Eğer ki internette dolaşan yüzlerce dolandırıcıdan biriyle karşılaşmazsanız da oldukça memnun olabilirsiniz.

Covid-19’u fırsata çevirmek isteyen pek çok dolandırıcı diplomasız ofissiz olarak diyetisyenlik yapmaya başladı. Tabi sorsan hepsinin başka şehirlerde ofisleri var.

Uzaktan olduğu için hiçbir zaman ofisini görmeyeceğiniz, diplomasının varlığına dair tek kanıtı sözleri ya da basitçe çekilmiş 1-2 resim olan bu insanların pek çoğu dolandırıcı olabiliyor.

E dolandırılmak istemiyoruz ama her hafta 1 saat izin almamızda mümkün değil ne yapacağız işte o zaman da geriye spor kalıyor.

Dediniz ki ben yememe dikkat etsem birazda sporla şu fazlalıkları eritirim. Gerçekten de eritirsiniz peki sporu nerede yapacaksınız?

Salonlar kapalı olduğu için koşu bandında koşmak ve ağırlık kaldırmak bir seçenek olmaktan çıkıyor. Akşam 19.00’dan itibaren başlayan sokağa çıkma kısıtlaması ile beraber ne yazık ki dışarıda koşmak spor yapmak ta bir seçenek olmaktan uzaklaşıyor geriye de bir tek evde spor yapmak kalıyor. 

İnternette biraz araştırma yaparsanız karantinayı fırsata çevirin, pandemi döneminde evde yapılacak sporlar  gibi pek çok başlıkla karşılaşacaksınız ve yazıları okuduğunuzda evde spor ile kilo verip kas yapmanın aslında oldukça kolay olduğunu okuyacaksınız.

Ne yazık ki bunlar daha önce bir spor geçmişi olmayan yada zaten kilolu olmayan ama spor yapmak isteyen bir insansanız çok da gerçekçi olmayabiliyor.

İnternette onlarca videoya ulaşabilirsiniz evde spor yapmak için aslında pek çoğu yapılması da oldukça kolay olan şeyler tabi eğer bir apartmanda yaşamıyorsanız.

Eğer ki bir alt komşuya sahipseniz bütün o spor videoları komşunuzla kavga etmenize neden olabiliyor.  Bütün o koşma zıplama hareketleri alt komşunuz için ufak çaplı bir sarsıntı yaratabildiği için siz spor yaparken komşunuzu kapınıza dayanmış bir şekilde bulabilirsiniz.

 

Salona gidemiyoruz, iş çıkışı sokakta da koşamıyoruz, evde de bu iş zor, diyetisyenden de vazgeçtik  peki nasıl kilo vereceğiz?

Aslında eğer bildiğimiz güvendiğimiz bir diyetisyen yoksa işten izin alma imkanınız da yoksa ne yazık ki kilolarımızla bir süre daha beraberiz.