Günümüzde görünüşümüzü daha iyi bir hale getirebilmek veya değiştirebilmek bilmek için elimizde birçok imkan bulunmakta.

Bunların başında kuaförler ve güzellik merkezleri geldiğini görüyoruz gelişen teknoloji ve imkanlar sayesinde birçok farklı uygulamalar yapılabilinmekte.

Fakat covid-19 sebebiyle güzellik salonları kapanmış durumda.

Oysa teknoloji ve imkanlar güzellik salonları harici kimi geniş çaplı kuaförlerin güzellik salonlarının verdiği hizmeti verebilmekte.

Geçtiğimiz günlerde yeni gelen kısmi kısıtlamalar ile güzellik salonları geçici süreliğine kapatıldı ama kuaförler hizmet vermeye devam ediyor.

Bu durum güzellik salonu sahiplerini üzse de ne yazık ki covid-19 durumu nedeniyle getirilen yasaklara uymak zorundayız.

Güzellik demişken her merkezin ve her kuaförün aynı kalitede hizmet vermediğini hatırlatmak isterim.

Akşam haberlerinde yüzü güzelleşmek isterken ne hallere gelmiş bir çok kadın görmüşsünüzdür.

Bu bağlamda merdiven altı işletmelere dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Örneğin sosyal medya da güvenilir merkezlerin vermiş olduğu fiyat aralığı ile merdiven altı merkezlerin vermiş olduğu fiyat aralığı arasında hatırı sayılır bir fark oluğunu görebilirsiniz.

Karşınıza çıkan birçok reklam, kampanya ve indirimlere inanmamalıyız yapılan uygulamalardan emin olmadığımız ve kullanılan ürün veya makinelerin cildimize yada sağlığımıza zarar verebilme durumunun olduğunu unutmamalıyız .

Kısacası sosyal medyanın süslü ve etkileyici hayatına kapılmayıp kendi sağlığımızı göz göre göre mahvetmemeliyiz.

Saygılarımla.