Bu zamana kadar hissettiğim en büyük depremlerden bir tanesi sanırım 4.6 şeklinde açıklandı üstelik merkez üssü de Altıeylül ilçesi, depremin olduğu sırada dışarıdaydım camların kırıldığını, insanların panik içerisinde dağıldını gördüm. Sabah saatlerine kadar süren artçıların sayısı Kandilli’den 85 kadar olduğu açıklandı. Oldukça fazla bir rakam bu fakat birkaçı hariç hissettirmedi desek yeri var.

Altıeylül ilçesi o kadar karmaşıktı ki deprem saatinden sonra trafik kitlendi,benzinlikler doldu  insanlar neredeyse birbirinin üstüne çıkacaktı. Bu kadar da bilinçsiz olamayız diye düşünüyorum  ama yanılıyorum ne kadar bilinçliysek bir o kadar da bilinçsisiz.!

‘’PANİK’’ bizi bitiren söz olabilir şimdi için değilse bile yarın için bizi bitirebilir. Korku içinde arabasına binip sokak aralarından kaçmak isteyen bazı vatandaşlarımız 2-3 çocuğun yaralanmasına neden oldu, direklere vuranlar oldu… saymakla bitmez. Söz gelimi yetişkinler her şeyi iyi bilir ya hani. Deprem anında ne yapılması gerekildiği ve sonrasında alınması gereken önlem gibi…Dünkü gözlemlerime göre bence gençler ve çocuklar daha sakin ve daha bilinçliydi. Paniği ve korkuyu yetişkinler yaşattı diyebiliriz.

Bundan sonrası için bir ders çıkaralım daha bilgili, sakin ve daha akıllıca davranalım can kaybının yaşanmaması bizleri sevindirdi umut edelim bir daha böyle şeyler yaşanmasın bizlerde gereken tedbirleri alalım ve hazırlıksız yakalanmayalım hepimize geçmiş olsun.